OBALAMY polskie MITY na temat SEKSU! Oto 6 z nich!

W naszym społeczeństwie istnieje dużo przekonań na temat seksu. Oto 6 najbardziej pokutujących mitów.

Miłość lekarstwem na nieudany seks- niestety żadne zaangażowanie uczuciowe nie uzdrowi naszych relacji w łóżku, krokiem do zmiany może być jedynie szczera rozmowa o naszych oczekiwaniach.

Temat seksu jest nudny- kolejny mit, który wpływa na jakość naszego życia erotycznego. Rozmawiajmy z partnerem o naszych pragnieniach i oczekiwaniach a sex na pewno nie stanie się nudny.

Tylko spontaniczny seks jest dobry. Z pewnością tak jest, ale dbajmy też o ten niepospieszny, czuły, żeby nie stracić zainteresowania partnerem. Powolne sprawianie sobie przyjemności dostarczy nam wiele satysfakcji.

Sex musi się skończyć orgazmem. Orgazm pozwala nam odczuć spadek napięcia seksualnego, dlatego przeżycie go stanowi dla większości priorytet. A seks jest wyrazem uczyć i chęci przebywania z druga osobą. I kiedy skupimy się na partnerze a nie tylko na osiągnięciu orgazmu, otworzymy się na eksperymenty w naszej sypialni.

Seks oznacza penetrację. Absolutnie nie! Możemy użyć przecież palców, języka czy zabawek erotycznych. A warto pamiętać, że aż 75% kobiet większą przyjemność czerpie przez stymulację łechtaczki.

Szkoda czasu na grę wstępną- i od razu przechodzimy do stosunku. A to duży błąd, bo właśnie gra wstępna buduje napięcie i zwiększa ochotę na seks.

źródło: onet.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB

Komentarze

Komentarze