Odkryli kolejne ZALETY SEKSU. NIE UWIERZYSZ, na co działa!

Seks jest zdrowy. Ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną, a także wygląd. Naukowcy ustalili kolejny powód, dla którego warto się kochać. Sprawdź.

Okazuje się, że seks sprawia, że mózg osób po 50. roku życia pracuje sprawniej. Z tego względu osoby w tym wieku powinny go uprawiać. To ważne, ponieważ oddziałuje na ich zdrowie psychofizyczne.

Ten wniosek to wynik badań naukowców z dwóch ośrodków badawczych — Oxfordu i Coventry. Zbadali oni kobiety (45) i mężczyzn (28) w wieku od 50 do 83 lat.

Wzięli pod uwagę ich aktywność seksualną na przestrzeni ostatnich lat. Sprawdzili też, jak pracuje ich mózg, a dokładnie to, jak sprawnie się oni wysławiają. Postawiono przed nimi m.in. następujące zadanie: mieli wypowiedzieć w ciągu 60 sekund jak najwięcej nazw zwierząt.

Wyniki? Okazało się, że osoby aktywne seksualnie miały lepsze wyniki testu. Sprawniej i spójniej się wysławiali.

Chociaż w kwestii komunikacji zaobserwowano pozytywne oddziaływanie seksu, to w przypadku pamięci i koncentracji badacze nie zauważyli takiego wpływu.

Dlaczego tak się dzieje? Badania nad ustaleniem przyczyny trwają.

Musimy zacząć ten temat analizować i o nim rozmawiać, ponieważ jest prawdopodobne, że dzięki aktywności seksualnej możemy być na stare lata zdrowsi’ – mówi dr Hayley Wright z uniwersytetu w Coventry.

Zobacz też: Znaleźli ZASKAKUJĄCY POWÓD, by uprawiać seks CODZIENNIE. Sprawdź jaki

Źródło: express.co.uk
Źródło zdjęcia: express.co.uk

Komentarze

Komentarze