Odkryto NAJNIEBEZPIECZNIEJSZĄ jak dotąd mutację koronawirusa! Atakuje…

Naukowcy odkryli wyjątkowo niebezpieczną mutację w koronawirusie, która ułatwia mu przedostanie się do organizmu człowieka. Badania zostały przeprowadzone przez grupę badawczą z Francis Crick Institute.

Kolce koronawirusa

Brytyjscy eksperci odkryli, że kolce koronawirusa mogą przekształcić się w dziesięć różnych form, co pozwala mu chronić się przed rozpoznaniem przez przeciwciała. Naukowcy stwierdzili, że w warunkach laboratoryjnych replikowanie koronawirusa może zmienić się w ciągu zaledwie minuty, choć w rzeczywistości dzieje się to znacznie wolniej. Wyjaśnili również, że ani grypa, ani HIV nie mają tak złożonego mechanizmu przenikania. Naukowcy mają nadzieję, że ich praca pomoże lepiej zrozumieć, dlaczego ten wirus jest tak zaraźliwy i jak można mu przeciwdziałać.

Czytaj też: Donald Trump i Melania MAJĄ KORONAWIRUSA! Jak się czują?

Nowa metoda zwalczania objawów

Wcześniej międzynarodowy zespół naukowców ze Stanów Zjednoczonych i Chin odkrył, że naturalny enzym zwany katalazą może skutecznie zwalczać objawy COVID-19, hamując replikację koronawirusa SARS-CoV-2. Badacze wykazali, że enzym ten ma działanie przeciwzapalne i jest w stanie regulować produkcję cytokin, sygnalizujących cząsteczki białek syntetyzowane przez leukocyty.

Statystyki dla COVID-19

Choroba koronawirusowa (COVID-19) to choroba zakaźna wywoływana przez nowo odkrytego koronawirusa. Jak dotąd na całym świecie patogenem zaraziły się już ponad 34 miliony osób, z czego ponad milion zmarło. Chorobę pokonały 24 miliony osób. Reszta wciąż walczy z wirusem.

Źródło: Fox News

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze