Odkryto NOWE powikłanie koronawirusa! COVID-19 RUJNUJE…

Włoscy naukowcy poinformowali o pierwszym przypadku choroby tarczycy spowodowanej wirusem SARS-CoV-2.

Podostre zapalenie tarczycy

Lekarze badali przypadek podostrego zapalenia tarczycy u 18-letniej pacjentki, która miała COVID-19. Choroba ta charakteryzuje się wirusowym zapaleniem tarczycy i obecnością wysokiej gorączki. Ponieważ przed zakażeniem koronawirusem dziewczyna nie skarżyła się na problemy z tarczycą, lekarze doszli do wniosku, że pojawienie się podostrego zapalenia tarczycy zostało sprowokowane przez COVID-19.

Zgodnie z ujawnioną historią medyczną, chorobę tarczycy wykryto 15 dni po otrzymaniu pozytywnego testu na obecność SARS-CoV-2 w ciele pacjentki. W tym samym czasie dziewczyna cierpiała na chorobę koronawirusową, którą zaraziła się od ojca. Obserwowany przebieg podostrego zapalenia tarczycy wiązał się u niej z bólem szyi i gorączką. Według lekarzy, objawy ustąpiły w ciągu tygodnia, a funkcja tarczycy powróciła do normy po około 40 dniach.

Czytaj też: Naukowcy: Koronawirus rozprzestrzenił się WCZEŚNIEJ niż przypuszczano! ZNAMY DATĘ!

szczepionka
Pexels

Na zakończenie badania naukowcy ostrzegli kolegów, że SARS-CoV-2 może wywoływać chorobę tarczycy. Prace naukowe potwierdziły fakt, że koronawirus może wpływać nie tylko na płuca.

Pojawienie się nowych powikłań związanych z nowym typem koronawirusa opisano w badaniu opublikowanym w czasopiśmie „Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism”.

Czytaj też: Amerykańscy naukowcy ALARMUJĄ! Koronawirus przenosi się głównie PODCZAS…

Źródło: „Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism”.

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze