Odkryto sposób na przedłużenie żywotności smartfona. Wystarczy jeden prosty krok!

Jeżeli chcemy przedłużyć żywotność swojego smartfona, lepiej jest go położyć ekranem do dołu. Zdaniem Aleksandra Timofiejewa, profesora nadzwyczajnego Wydziału Informatyki Rosyjskiego Uniwersytetu Ekonomicznego im. Plechanowa, ta prosta czynność przedłuży żywotność naszego urządzenia.

Mniej porysowań i przegrzanych urządzeń

Dzięki położeniu smartfona ekranem w dół zyskamy coś jeszcze – aparat umieszczony z tyłu gadżetu będzie mniej porysowany, a wyświetlacz nie będzie się nagrzewał.

„Odłożenie telefonu ekranem do dołu się opłaca, jeśli gadżet jest w etui. Należy też pamiętać, że aparat także można zarysować” – dodał Timofeev.

Ponadto zalecił stosowanie szkła ochronnego, ponieważ skutecznie chroni ono urządzenie przed pęknięciami w przypadku upadku.

Ekspert wyjaśnił, że większość posiadaczy smartfonów kupuje specjalne szkło ochronne lub folię do ekranów, dzięki czemu położenie telefonu ekranem w dół nie powoduje zarysowania wyświetlacza.

Czytaj też: Jakie są zalety wyłączenia geolokalizacji na smartfonie?

Jak nie przegrzać smartfona?

Wcześniej ekspert Dmitrij Ryabinin powiedział, że wysoka temperatura smartfona – zwłaszcza w upale – może doprowadzić do awarii i pożaru urządzenia. Specjalista wyjaśnił, że telefony są chronione przed przegrzaniem, ale urządzenie może się nagrzewać pod wpływem czynników zewnętrznych. Podkreślił też, że nie można uciekać się do radykalnych środków chłodzących, takich jak np. umieszczenie gadżetu w lodówce. Ryabinin radzi, aby smartfon ostygł sam, bez gwałtownych zmian temperatury.

Źródło: Lenta

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze