OPUSTOSZAŁA Warszawa! To nagranie z DRONA to HIT!

Koronawirus dosłownie sparaliżował znany nam jak dotąd świat… Czy będzie jeszcze tak, jak przedtem?

Koronawirus wywarł ogromne piętno na każdym z nas. Nie możemy już swobodnie podróżować, pójść do kina, ani spotkać się z przyjaciółmi i bliskimi osobami. Ulice polskich miast dosłownie opustoszały, ale jest to tylko znak, że nasi rodacy bardzo poważnie traktują zalecenia ekspertów i robią wszystko, żeby jak najbardziej zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W sieci prawdziwą furorę robi właśnie filmik, na którym widzimy opustoszałe ulice Warszawy. Mieszkańcy stolicy jak widać, wzięli sobie do serca słowa rządzących i pozostali w swoich domach. Zapewne podobnie wyglądają teraz ulice również innych polskich miasteczek i miast.

Czytaj też: Czy kobiety w ciąży są bardziej narażone na koronawirusa?

Warszawa, "Easy like Sunday morning", godz. 9:00. #pandemic #coronavirus

Gepostet von Damian Popławski am Sonntag, 15. März 2020

Przypominamy!

Jeśli już musicie wyjść z domu, pamiętajcie o kilku podstawowych zasadach. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, na czas pandemii koronawirusa należy:

  1. Często myć ręce wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości – dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%).
  2. Stosować podstawowe zasady ochrony podczas kichania i kaszlu – należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Następnie, jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody lub zdezynfekuj je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).
  3. Zachowuj bezpieczną odległość – co najmniej 1-1,5 metr odległości od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.
  4. Bezwzględnie unikaj dotykania oczu, nosa i ust, ponieważ każdego dnia dotykasz wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem.

Co zrobić, jeśli podejrzewamy, że jesteśmy chorzy?

Wszelkie informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem, uzyskacie dzwoniąc na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia – 800 190 590.

Czytaj też: DRAMAT u Shannen Doherty! Walczy z rakiem i koronawirusem…

Źródło: Wprost

Zdjęcia: Facebook

Komentarze

Komentarze