Dziecko i Figura

Główna

Oświadczyny kobiet – czy to się w ogóle zdarza?

oświadczyny

Oświadczyny kobiet? To nie dla nas!

Kwestia równouprawnienia

Wydaje się, że w XXI-wiecznej rzeczywistości kwestia równouprawnienia nie ma już dla nas żadnych tabu. Kobiety zastępują mężczyzn za kierownicą, same potrafią obronić się na ulicy i coraz rzadziej muszą sięgać po mężowską kartę kredytową. Ale przynajmniej w jednej kwestii nie jesteśmy jeszcze gotowi na rezygnację z tradycyjnego podziału ról. O co chodzi?

Oświadczyny kobiet?

Jak pokazuje najnowsze badanie przeprowadzone przez naukowców z University of California, w kwestii oświadczyn wciąż jesteśmy konserwatystami. Swoje wnioski uczeni oparli na ankiecie, w której udział wzięło 277 heteroseksualnych studentów obu płci.

oświadczyny

Pixabay

Badanie

Na pytanie, czy podoba im się wizja oświadczyn, w których to kobieta klęka na jedno kolano, ani jedna osoba nie odpowiedziała twierdząco! Aż dwie trzecie ankietowanych odpowiedziało, że „zdecydowanie” chcą, by z propozycją małżeństwa wyszedł mężczyzna, a ani jedna osoba nie odpowiedziała, że „zdecydowanie” chce, żeby to kobieta się oświadczyła.

Zmiana nazwiska po ślubie

Badanych zapytano też, co sądzą o zmianie nazwiska po ślubie. Choć odpowiedzi były nieco bardziej zróżnicowane, i tu większość kobiet, które aż w 3/5 były chętne przyjąć nazwisko męża, skłaniała się ku tradycyjnym rolom płciowym.

Widać w kwestiach sercowych nie jesteśmy jeszcze gotowi na wielkie zmiany!

A wy co sądzicie o oświadczynach kobiet? Czy mogłybyście oświadczyć się swojemu partnerowi, czy oświadczyny to coś, co powinno leżeć po stronie mężczyzny?

Czytaj też: Odrzucił miłość syna szejka! Za karę został…

Źródło: Womanitely.com

Zdjęcia: Pixabay

  
Wyżej