Dziecko i Figura

Główna

OSZUSTKA udawała, że JEST ŚMIERTELNIE CHORA. Zorganizowała nawet ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY!

udawała, że jest śmiertelnia chora, oszustka, fałszywa zbiórka pieniędzy

Jak nisko trzeba upaść, by wyłudzać pieniądze na ludzkiej empatii? Lucy Wieland z Australii posunęła się do tej niechlubnej zagrywki! Przez kilka miesięcy udawała, że ma choruje na raka jajnika. Internauci, którzy bacznie przyglądali się sprawie i wierzyli w szczęśliwe zakończenie historii, chętnie wpłacali pieniądze na zbiórkę, założoną przez 27-latkę.

Dzięki zbiórkom internetowym, mnóstwo chorych ludzi dostało drugą szansę od życia. Ta forma pomocy cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ większość osób chce choćby w niewielkim stopniu przyczynić się do poprawy czyjegoś zdrowia.

27-letnia Lucy Wieland to mieszkanka Townsville, która przez okres kilku miesięcy wrzucała na swój Instagramowy profil zdjęcia, ukazujące przebieg jej rzekomej choroby. Dzieliła się swoimi przemyśleniami, opowiadała na bieżąco o swoim samopoczuciu, udostępniała zdjęcia ze „szpitala”. Niedługo później zorganizowała zbiórkę na portalu GoFoundMe prosząc o wsparcie jej leczenia. Wszystkim obserwującym wmawiała, że ciężko choruje na raka jajnika! Opisywana historia okazała się jedynie fikcją, a Lucy żerowała na ludziach, którzy szczerze jej współczuli.

„To przygnębiające. Prawdziwymi ofiarami są tutaj ludzie, którzy usłyszeli historię, próbowali pomóc i przekazali pieniądze w uczciwym przekonaniu, że robią coś dobrego” – skomentowała jedna z funkcjonariuszek policji.

Kobiecie udało się wyłudzić od wpłacających aż 55 tysięcy dolarów. Nie wiadomo co zrobiła z pieniędzmi, jednak sprawę zgłoszono do sądu. Kolejna rozprawa została wyznaczona na dzień 13 grudnia 2018 roku.

Zobacz też: „TO SEKSISTOWSKA ŚWINIA! Kobietę traktuje gorzej”. Zobacz GŁOŚNĄ KAMPANIĘ! [FILM]

Źródło: pudelek.pl

Źródło zdjęcia: Instagram


  
Wyżej