Oto 6 składników, które sprawiają, że zwykła sałatka TUCZY!

Myślimy, że nie ma nic zdrowszego do jedzenia niż sałatki. Ale nie zawsze sałatki są zdrowe. Radzimy, których składników unikać, żeby sałatka była naprawdę wartościowa.

1. Rozdrobnione sery

Sery są zdrowe, owszem, ale jeśli są to sery białe, o małej zawartości tłuszczu. Do sałatek zazwyczaj ścieramy zwykły żółty ser, który już taki zdrowy nie jest. Wystarczy zrezygnować z dwóch łyżek startego sera, a oszczędzimy sobie 170 kalorii, czyli jakieś 16 gramów tłuszczu.

2. Crispy Noodles

To ostatnio coraz modniejszy dodatek do sałatek, który pochodzi z Azji. Crispy Noodles są zwykłym makaronem, a makaron do lekkostrawnych nie należy.

3. Smażony kurczak

Białe mięso jest zdrowe i nie tuczy. Warto je spożywać, a szczególnie zamiast wieprzowiny. Jednak lepiej dodać do sałatki parowaną lub gotowaną, a nawet grillowaną pierś z kurczaka obsypaną przyprawami, niż to samo mięso usmażone wcześniej na oleju czy innym tłuszczu.

Czytaj też: Bądź FIT i zadbaj o swoje ZDROWIE! Sałatka z kurczakiem i serem feta

sałatka
Pixabay

4. Suszone owoce

Wydawać by się mogło, że nie ma nic w nich złego. Niestety, do suszonych owoców, często dodawany jest cukier. Lepiej kupić świeże i wkroić do sałatki.

5. Bekon z indyka

Promowany jako mniej kaloryczny zamiennik tradycyjnego bekonu, nie zawsze taki jest. Często bekon z indyka ma tyle samo kalorii co wieprzowy, a dużo więcej substancji konserwujących.

6. Awokado

Choć jest rośliną, to ma strasznie dużo kalorii (w 100 gramach aż 221), dlatego lepiej zamiast awokado dodać do sałatki coś innego.

Czytaj też: SAŁATKA bogata w WITAMINĘ C! Przygotujesz ją w 10 MINUT, potrzebne tylko 3 SKŁADNIKI!

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze