Oto list najzdrowszych produktów na świecie! Sprawdź czy je jesz !

Chcesz jeść najzdrowsze produkty na świecie. Nasza lista będzie dla Ciebie doskonałą ściągawką. Zobacz co warto przekąsić !

Buraki czerwone

Warzywo, które jest chyba każdemu znane. Zawiera takie witaminy jak: C, E, K oraz witaminy z grupy B. Do tego burak bogaty jest w mikro i makroelementy(żelaz, potas, magnez, wapń) Kwasy organiczne i polifenole sprawiają, że jest super zdrowy.

Awokado

Jest bardzo zdrowym źródłem oleju roślinnego i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawiera też wapń, żelazo,magnez, potas, fosfor a także sód i mangan. Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych, miażdżycy i chorób serca. Ma zbawienny wpływ na naszą urodę. Nawilża i wygładza przesuszoną skórę.

Brokuł

Dostarcza dużo błonnika pokarmowego, wapnia, potasu, magnezu. Brokuły zawierają sulforafan, który uważany jest za środek hamujący rozwój komórek nowotworowych. Nie należy zbyt długo gotować brokuła bo straci cenne właściwości.

Borówka amerykańska

Są owocami niskokalorycznymi, które zawierają całe bogactwo polifenoli. Związki nadają borówkom kolor granatowy i mają działanie antyoksydacyjne czyli opóźniają procesy starzenia się organizmu. Związki te chronią przed nowotworami i chorobami układu krążenia.

Bataty

Są to słodkie ziemniaki, które występują w wielu odmianach. Zawierają beta karoten i likopen, które mają korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Niwelują ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe i działają przeciwzapalnie.

Maliny

Zawierają takie witaminy jak C, E, B1, B2 do tego kwas foliowy, potas, fosfor, magnez, żelazo i sód. Działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo. Jedzenie malin chroni nas przed chorobami serca i układu krążenia. Dodatkowo maliny działają napotnie. Pomagają w przeziębieniu i w walce z grypą.

źródło: sztosowe.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze