Oto najbardziej niebezpieczne pokarmy dla psów! Unikaj ich jak ognia!

Chociaż uważamy psy za członków naszej rodziny, karmienie ich tym samym jedzeniem, które sami spożywamy, może spowodować u nich poważne obrażenia.

Psy nie są przyzwyczajone do spożywania tłustych pokarmów i mogą od nich dostać biegunki i rozstroju żołądka. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie pokarmy są toksyczne dla psów i ich unikać.

Istnieje wiele produktów, które są nieodpowiednie dla naszych psów. Czego nasze ukochane czworonogi powinny się kategorycznie wystrzegać?

Lista zabronionych produktów

Lista zabronionych produktów obejmuje przede wszystkim kakao i czekoladę, ponieważ zawierają one teobrominę, która jest niebezpieczna dla psów. Herbata, kawa i mleko również mogą zaszkodzić twojemu zwierzakowi. Ponadto eksperci nie zalecają podawania psu awokado i orzechów.

Cebula i czosnek, zarówno świeże, jak i przetworzone, mogą powodować złe samopoczucie u zwierzęcia. Psy nie powinny być karmione śliwkami, brzoskwiniami, morelami, wiśniami i czereśniami ze względu na kwasowość tych pokarmów. Co więcej, pestki zawarte w tych owocach mogą uszkodzić jelita twojego zwierzaka.

Czytaj też: Oto 6 najlepszych RAS PSÓW dla dzieci! Którą byście wybrali?

Zakazane są również słone i słodkie potrawy. Cukier niszczy szkliwo zębów psa i prowadzi do cukrzycy, a sól odwadnia organizm, co jest szczególnie niebezpieczne w czasie upałów.

Chociaż winogrona i rodzynki nie są szkodliwe dla niektórych psów, u innych mogą powodować niewydolność nerek. Mówiąc najprościej, nie warto ryzykować, aby to sprawdzić! W ciągu 12 godzin od połknięcia mogą wystąpić wymioty, letarg i biegunka. Jeśli pies nie zostanie poddany leczeniu, może dojść do odwodnienia, zmniejszonego apetytu i zwiększonego oddawania moczu, a następnie zmniejszonego oddawania moczu. Jeśli twój pies zjadł winogrona lub rodzynki i wystąpiły u niego właśnie takie objawy, natychmiast zabierz go do weterynarza. Twój pies może rozwinąć przewlekłą chorobę nerek lub nawet umrzeć z powodu niewydolności nerek w ciągu trzech do czterech dni.

Psy powinny także trzymać się z dala od ksylitolu. Ksylitol to sztuczny słodzik występujący w żywności, takiej jak guma bez cukru, cukierki bez cukru i wypieki. Można go również znaleźć w pastach do zębów, płynach do płukania ust, witaminach do żucia i kroplach na kaszel. Spożycie może spowodować zagrażający życiu spadek poziomu cukru we krwi psa, a także uszkodzenie wątroby. Objawy obejmują wymioty, drgawki i utratę koordynacji, które mogą wystąpić w ciągu kilku minut do kilku godzin po spożyciu.

Przedstawiciele Federacji Kynologicznej wzywają właścicieli psów, aby karmili swoje zwierzęta wyłącznie wysokiej jakości suchą i naturalną karmą z dodatkiem witamin i minerałów. Eksperci radzą skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby znaleźć odpowiednią dietę dla swojego psa.

A Wy czym karmicie swoje czworonogi? Podajecie im suchy czy może mokry pokarm?

Źródło: Hillspet.com

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze