Oto NAJSTARSZA matka świata! Urodziła dziecko W WIEKU…

To się dopiero nazywa „późne macierzyństwo”. Co sądzicie?

Późne rodzicielstwo

Pisaliśmy niedawno o pewnej 61-letniej Brazylijce, która urodziła dzięki in vitro swoje pierwsze dziecko. Okazuje się, że nie jest to bynajmniej najstarsza mama świata. Przebiła ją pewna 75-latka, która została właśnie po raz pierwszy matką!

Hinduska urodziła córkę

Niedawno pewna Hinduska stała się najstarszą kobietą świata, której udało się urodzić dziecko. To 75-letnia kobieta o imieniu Prabha Devi. Devi i jej mąż mają jedno dziecko, które adoptowali, ale zawsze chcieli mieć dziecko biologiczne. W wielu kulturach ludzie, którzy nie mogą się doczekać własnego dziecka, są szykanowani i uważani za przeklętych, co może być powodem, dla którego kobiety chcą zajść w ciążę nawet w starszym wieku.

najstarsza
The Mirror

In vitro

Devi wiedziała, że w jej przypadku jedynym sposobem na zajście w ciążę może być zabieg in vitro. Leczenie zakończyło się sukcesem. Ciąża była jednak dla niej bardzo trudna i przez wiele miesięcy borykała się z wieloma przykrymi dolegliwościami.

Po 30 tygodniach kobieta udała się na rutynową wizytę do szpitala. Personel medyczny przeprowadził testy i stwierdził, że wystąpiły poważne komplikacje w jej ciąży, więc musiała jak najszybciej przejść cesarskie cięcie. W przeciwnym razie dziecko najprawdopodobniej umarłoby w łonie matki.

Doktor Abhilasha Kinker, ginekolog i położnik, który odbierał poród, powiedział, że „nie była to łatwa operacja”. Matka była bardzo stara i chora. Miała zapadnięte płuco. Poza tym ​​dziecko było bardzo małe – dziewczynka ważyła tylko 680 gramów.

Maluch przebywa obecnie w szpitalu, gdzie musi przybrać nieco na wadze. Jego mama została już wypisana do domu.

Czytaj też: Dziecko rosło i nie przypominało swoich rodziców! Podczas in vitro kobieta urodziła dziecko innego partnera

Źródło: Babygaga.com

Zdjęcia: The Mirror

Komentarze

Komentarze