Ta kobieta urodziła swoje PIERWSZE dziecko w wieku 61 LAT! Udało jej się to dzięki…

Czy to jednak nie za późno na zostanie po raz pierwszy mamą?

Zmiany w postrzeganiu rodzicielstwa

Jeszcze 20-30 lat temu znacznie częściej zdarzało się, że pary miały pierwsze dziecko w wieku 20 lat, a nawet nieco wcześniej. Jednak z czasem dzieci zaczęły przychodzić na świat o wiele później. Obecnie bardzo często zdarza się, że para zakłada rodzinę dopiero około trzydziestki, a nawet i czterdziestki!

Dlaczego tak się dzieje?

Jest wiele powodów, dla których ludzie coraz później decydują się w obecnych czasach na dziecko. Jednymi kieruje chęć zobaczenia świata, wyszalenia się lub zrobienia kariery. Inni wolą jak najdłużej być wolni i robić to, co chcą. Postępy medyczne również odkrywają tu ważną rolę. Podczas gdy kobiety wciąż mają „określoną” ilość czasu, aby zostać mamami, ta oś czasu została przedłużona dzięki nauce.

Nieudane starania o dziecko

Pewna Brazylijka przez większość swojego życia starała się zajść w ciążę, ale jej starania za każdym razem okazywały się bezskuteczne. Fakt, że nie mogła mieć dziecka doprowadził nawet do rozstania z jej mężem. Kobieta była od tamtej pory sama i po wielu latach postanowiła zdecydować się na in vitro.

Powiedziała: „W 2014 roku rozpoczęłam leczenie, ponieważ nie miałam partnera”.

„Ciąża była spokojna, miałam tylko problemy z kręgosłupem, ale pomógł mi ortopeda, pilates i fizjoterapia. Potem wszystko było spokojne” – dodała.

Urodziła zdrowego synka

61-letnia Ana Maria Pontelo Moreira urodziła właśnie swojego pierworodnego syna Iana, po pięciu latach leczenia in vitro. Moreira mówi, że wie, że istnieją na świecie kobiety takie jak ona, które są starsze i chcą mieć dzieci, ale myślą, że „ich czas minął”. Ana ma nadzieję, że będzie inspiracją dla tych kobiet i żywym dowodem na to, że nigdy nie jest za późno, aby zostać mamą.

Czytaj też: MAŁGORZATA ROZENEK otwarcie mówi o IN VITRO. Publicznie OSKARŻA rząd PiS, oto że…

urodziła
Newslocker.com

Źródło: Newslocker.com

Zdjęcie: Newslocker.com

Komentarze

Komentarze