Oto pięć tłustych i wysokokalorycznych pokarmów, które są dobre dla ludzkiego organizmu!

Hiszpańscy dietetycy obalili popularny mit mówiący o tym, że osoby, które chcą schudnąć, muszą zrezygnować z jedzenia tłustych potraw, ponieważ szkodzą one sylwetce. Ich słowa cytuje gazeta “La Vanguardia”.

Tłuste i zdrowe

Dietetycy wymienili pięć tłustych i wysokokalorycznych pokarmów, które są dobre dla ludzkiego organizmu. Specjalistka Natalia Kalve umieściła na tej liście jaja kurze, które są nasycone niezbędnymi tłuszczami, białkami i witaminami oraz orzechy, które radzi spożywać na śniadanie.

Według dietetyka Daniela Ursua, awokado to pożywna żywność zawierająca zdrowe tłuszcze.

“Łosoś mimo wysokiej zawartości tłuszczu i kalorii również ma korzystny wpływ na pracę serca” – zauważa lekarz Nuria Monfulleda.

Czytaj też: 7 korzyści zdrowotnych oleju z łososia! To doskonały lek na…

Nie warto liczyć kalorii

Hiszpański lekarz Miguel Moreno przestrzega, aby w ogóle nie liczyć spożywanych kalorii, tylko monitorować ilość składników odżywczych w żywności.

Dietetycy obalili również błędne przekonanie o korzyściach płynących z mleka roślinnego. Ich zdaniem ludzie na próżno rezygnują z napojów mlecznych na rzecz warzywnych. Produkty mleczne lub jaja zawierają tłuszcze nasycone, które są dobre dla ludzi.

Wcześniej Olga Grigoryan, badaczka z Instytutu Żywienia Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych, stwierdziła, że nie ma absolutnie szkodliwych i absolutnie zdrowych produktów, a także nie ma jednej, standardowej diety. Podkreśliła, że ​​odżywianie powinno być dobierane w zależności od parametrów zdrowotnych danego człowieka.

Źródlo: La Vanguardia

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze