Oto SEKRET DŁUGOWIECZNOŚCI królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II jest w świetnej formie mimo zaawansowanego wieku. 95- letnia monarchini cieszy się świetnym zdrowiem, co wzbudza ciekawość odnośnie sekretów jej długowieczności. Okazuje się, że Elżbieta II od wielu lat ma swoje rytuały, dzięki którym zachowuje nienaganne zdrowie.

Wszelkie doniesienia na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety II wywołują ogromne zainteresowanie wśród Brytyjczyków. Trudno się dziwić, wszak królowa liczy sobie już 95 lat, a w ostatnie lata nie były dla niej łaskawe. Pandemia koronawirusa, śmierć ukochanego męża, a także konflikt między księciem Harrym a reszta rodziny królewskiej- to wszystko mogło się znacznie odbić na zdrowiu królowej. Dlatego też informacja, że królowa Elżbieta zachorowała na Covid-19 wywołała niepokój wśród poddanych. Na szczęście jednak, monarchini zwalczyła chorobę i wróciła do dobrej formy.

Jak ona to robi?? Jaki jest sekret długowieczności królowej Elżbiety II?

 

Sekret długowieczności królowej Elżbiety II

Na chwilę obecną, mimo sędziwego wieku królowej, nie zanosi się na to, aby miała ona abdykować z powodu złego stanu zdrowia. Zresztą Brytyjczykom ciężko byłoby sobie wyobrazić Wielką Brytanię bez ich ukochanej monarchini.

Jak to możliwe, że królowa wieku 95 lat zachowuje nie tylko dobre zdrowie, ale także sprawność umysłu?

Wielu fanatyków dynastii Windsorów próbowało znaleźć odpowiedź na to pytanie. Niektórzy dopatrywali się nawet koneksji rodzinnych królowej z węgierska arystokratką Elżbietą Batory, która rzekomo wiele wieków temu znalazła sekret wiecznej młodości. Według legend, kąpała się ona w krwi dziewic, co miało jej zapewnić wieczna młodość. Choć jest to dość kontrowersyjna teoria, to niektórzy dopatrują się w niej odrobiny prawdy.

Okazuje się jednak, że królowa ma swoje codzienne rytuały, które rzekomo pozwalają jej zachować dobrą kondycję fizyczna i umysłową.

 

Źródło: www.instagram.com/theroyalfamily

 

Sekret długowieczności Elżbiety II- codzienne rytuały

Trudno uwierzyć w to, aby w dzisiejszych czasach królowa stosowała średniowieczne techniki polegające na kąpieli w dziewiczej krwi.

Okazuje się, że za jej dobrą forma i długowiecznością stoją bardzo przyziemne praktyki, którym jest bardzo wierna.

Należy wspomnieć, że królowa Elżbieta II ma długowieczność we krwi. Jej mama, czyli Królowa Matka, dożyła aż 101 lat! Można więc przyjąć, że długie życie jest pisane Elżbiecie II.

A co takiego robi królowa na co dzień, aby zachować dobre zdrowie oraz kondycje fizyczna i umysłową?

 

Oto codzienne rytuały, którym hołduje królowa:

  • Alkohol… cztery razy dziennie. Nie od dziś wiadomo, że królowa Elżbieta lubi wypić kieliszek szampana codziennie przed snem. Okazuje się jednak, że na tym jednym razie się nie kończy. Otóż królowa raczy się trunkami aż 4 razy w ciągu dnia! Rano wypija koktajl z ginem, w porze lunchu raczy się kieliszkiem wina, pod wieczór przychodzi czas na martini, a dzień kończy się kieliszkiem szampana do snu.
  • Jeść aby żyć, a nie żyć aby jeść. Królowa nie lubi się objadać i zawsze stara się zachować umiar w jedzeniu. Stara się, aby posiłki były nie tylko pożywne, ale tez smaczne. Elżbieta II nie gustuje w zbyt wyszukanych daniach. Preferuje raczej kuchnię brytyjską i francuską. Królowa woli jeśc sprawdzone dania i jest bardzo wierna swojej diecie.
  • Codzienna filiżanka herbaty. Jednym z ulubionych rytuałów królowej jest codzienna filiżanka ulubionej herbaty Darjeeling, a do tego kanapeczki bankietowe lub ciasteczka z owocowym nadzieniem.
  • „Ćwicz mądrze, a nie ciężko”. Królowa Elżbieta ma żelazne zasady dotyczące aktywności. Brytyjska monarchini nie przepada za męczącymi ćwiczeniami, lecz preferuje codzienną, umiarkowaną aktywność fizyczną i jest w tym bardzo konsekwentna. W ramach codziennej aktywności chadza na spacery ze swoimi ukochanymi psami Corgi oraz jeździ konno.
  • Ćwiczenie kondycji umysłowej. Królowa dużą wagę przykłada do ćwiczeń umysłowych. Codziennie zajmuje się licznymi dokumentami. Już podczas śniadania zapoznaje się analizami strategicznymi, raportami z parlamentu oraz doniesieniami służb wywiadowczych.
  • Optymizm przede wszystkim. Królowa Elżbieta doskonale potrafi się dostosować do każdej sytuacji i unikać martwienia się na zapas. Zdecydowanie jest optymistką, a szklanka jest dla niej zawsze do połowy pełna!

 

ZOBACZ TEŻ: Adele schudła 40 kg dzięki TEJ cudownej diecie!

 

Źródło: www.plejada.pl

 

 

Komentarze

Komentarze