Otwarty bar w centrum Gdyni! Jak to możliwe?

Od wielu miesięcy bary i restauracje pozostają zamknięte. Mogą oferować jedynie posiłki na wynos.

Dla wielu lokali gastronomicznych, taka decyzja rządu to prawdziwy wyrok. Bary i restauracje masowo upadają, a ich właściciele stają się bankrutami.

Dziś jednak w centrum Gdyni jeden z lokali zapełnił się ludźmi, Był to bar „iGranie w Lochu”. Przed wejściem zawieszono kartkę z informacją:

 

Zapraszamy wszystkich do stolika wolności!

 

dzieckoifigura.pl/mat. prywatne

 

Czym jest tajemniczy stolik? I dlaczego lokal „iGranie w Lochu” mógł gościć klientów? Odpowiedź znajdujemy na stronie stolikwolnosci.pl. Jak czytamy, bar wcale nie był otwarty jako bar. Zorganizowano tam spotkanie biznesowe:

 

spotkanie zawodowo-służbowe Stolika Wolności
w niedzielę 10 stycznia o godz. 13:00 w “Igranie w Lochu” w Gdyni.
Zgodnie z § 27 ust. 11 pkt 1) ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, organizowanie spotkań służbowych i zawodowych jest dozwolone.
Spotkanie odbędzie się w budynku użyteczności publicznej, a zatem zgodnie z § 27 ust. 3 pkt 16 ww. Rozporządzenia osoby uczestniczące w spotkaniu, nie mają obowiązku zakrywania ust i nosa.

 

Podczas takiego spotkania można zamówić posiłek:

Na miejscu będzie możliwość zamówienia posiłku z pobliskich restauracji, które dostarczą jedzenie do naszego lokalu. Dzięki temu, wspomożemy finansowo pobliskich restauratorów i nawiążemy z nimi bezpośrednie relacje biznesowe.
Celem spotkania jest wymiana kontaktów zawodowo-służbowych oraz opracowanie strategii wyjścia z kryzysu gospodarczego.
W trakcie spotkania będą poruszane legalne aspekty szczepień oraz ich wpływ na organizację spotkań i zebrań zawodowych.

 

dzieckoifigura.pl/mat. prywatne

 

Jak się okazuje Stolik Wolności to organizacja, której celem jest:

 

pragnienie WOLNOŚCI. Wolności decydowania o sobie, wolności mówienia prawdy i tego co leży nam na sercu, wolności życia w spokoju we własnej ojczyźnie.

 

Organizacja ma na celu przeciwstawienie się propagandzie i przełamanie bierności ludzi. Inicjatywę można wesprzeć na stronie zrzutka.pl.

Komentarze

Komentarze