Pawiany z nożami i piłami łańcuchowymi zaatakowały samochody w parku safari

Stado pawianów uzbrojonych w noże, śrubokręty, piły łańcuchowe i inne przedmioty zaatakowało klientów angielskiego parku safari Knowsley w Merseyside – poinformowała gazeta Metro.

Atak pawianów

Personel parku powiedział, że klienci w pewnym momencie zauważyli stado pawianów niosących różne przedmioty. Niektórzy podejrzewali, że małpy były celowo „uzbrojone”, co miało być dodatkową „atrakcją” safari, ale prawda okazała się zupełnie inna. Nikt się nie spodziewał, że za chwilę zwierzęta uszkodzą samochody gości. Inni spekulują, że pawiany zabrały narzędzia ze skrzynek robotników, którzy weszli do ich zagrody.

Czytaj też: Pierwotniak zaatakował mózg dziecka.10-latka zmarła przez kąpiel w…

Były agresywne

Pawiany otaczały pojazdy wjeżdżające do parku safari – zachowywały się bardzo agresywnie – zrywały wycieraczki i lusterka boczne. Mechanik z pobliskiego sklepu samochodowego powiedział:

„W tym roku miałem dwóch klientów, którzy byli ofiarami tych pawianów. Dzieci cieszą się z małp, które utknęły wokół samochodu, a potem rodzice wracają do domu bez tablic rejestracyjnych”.

Rzecznik parku powiedział, że uzbrojone małpy mogą być miejską legendą:

„Uważamy, że wiele z tych historii jest przesadzonych. Są celowo podkoloryzowane, by uczynić je bardziej ekscytującymi i niesamowitymi”.

Wcześniej pisaliśmy o tragedii, jaka wydarzyła się w indyjskim mieście Shahjahanpur, gdzie dzikie małpy roztrzaskały ścianę budynku mieszkalnego i zabiły matkę i czworo dzieci. Zwierzęta przyciągnęła gujawa rosnąca na podwórzu domu. Szczegóły tej przykrej historii poznacie TU.

Źródło: Metro

Zdjęcie: Metro

Komentarze

Komentarze