PIĘKNE I ZDROWE PAZNOKCIE? TAK! 10 codziennych nawyków dla kobiet, które chcą zachwycać niesamowitymi paznokciami.

Są naprawdę proste!

  1. Utrzymuj czyste dłonie.

Zanim zrobisz cokolwiek, ważne jest, aby paznokcie i otaczająca je skóra były całkowicie czyste. Usuń wszystkie ślady ostatniego koloru za pomocą zmywacza bez acetonu (cokolwiek innego niepotrzebnie wysusza paznokieć). Dr Ava Shamban, zaleca nakładanie mydła na szczoteczkę do zębów, a następnie delikatne szorowanie paznokci i skóry. To usunie brud i złuszczy martwą skórę bez potrzeby stosowania ostrych chemikaliów lub kosztownych urządzeń.

  1. Bądź delikatna.

Twoje paznokcie są delikatne, a szorowanie ich zbyt mocno może narazić Cię na infekcję. Kolejne nie-nie: używanie metalowych narzędzi do paznokci pod paznokciem, ponieważ zbyt dużo ucisku pod płytką paznokcia spowoduje, że oddzieli się od skóry, co prowadzi do nieregularnej białej wygiętej końcówki paznokcia – wyjaśnia dermatolog NYC dr Janet Prystowsky.

  1. Ceń zdrowie przez długi czas.

Długie paznokcie są piękne, ale jeśli jesteś osobą, która boryka się z problemami lub łamliwością, dr Shamban zaleca, abyś trzymała paznokcie krótkie – przynajmniej na początku. Krótszy styl z zaokrągloną krawędzią jest łatwiejszy do utrzymania i wygląda lepiej, więc możesz skupić się na budowaniu siły, nie martwiąc się o nic innego.

  1. Nie wycinaj skórek.

Skórka ma bardzo ważny cel do wykonania: uszczelnia obszar u nasady paznokcia. Więc kiedy wycinasz lub usuwasz naskórek, łamie to uszczelnienie, pozostawiając Cię podatną na bakterie i możliwość infekcji. Im szybciej pozostawisz skórki w spokoju, tym bardziej Twoje paznokcie będą Ci wdzięczne. Ale jeśli nie możesz wytrzymać, dr Debbie Palmer, dermatolog, zaleca delikatne odpychanie naskórka raz w tygodniu drewnianą pałeczką po wyjściu z kąpieli, a następnie masowaniu ich za pomocą gęstego kremowego balsamu.

  1. Nie zapomnij użyć podkładu.

Malowanie paznokci w domu nie jest wymówką, by robić to szybko, pomijając podkład . Dr Prystowsky zwraca uwagę, że ten krok nie tylko chroni paznokcie przed zabrudzeniem lakierem, ale także pomaga uzyskać bardziej nasycony i nieprzejrzysty kolor za pomocą tylko jednej warstwy.

  1. Przypieczętuj lakier nawierzchniowym utrwalaczem

Ten krok jest równie ważny jak poprzedni. Lakier nawierzchniowy uszczelnia kolor lakieru i dodaje bardzo potrzebnego połysku. Dr Prystowsky zaleca nakładanie kolejnej warstwy wierzchniej co trzy dni w celu zmniejszenia odpryskiwania, aby uzyskać jak najwięcej z manicure.

  1. Daj paznokciom przerwę.

Zachowaj wytworną stylizację paznokci i odważne kolory z dużą ilością pigmentu na weekend, a przez resztę tygodnia daj paznokciom czas na odpoczynek i regeneracje z czystym połyskiem. Dr Shamban ostrzega, że ​​przechodzenie od jednego mocnego koloru do drugiego, może je to wysuszyć, zabarwić  na żółto i w miarę upływu czasu nawet osłabić strukturę paznokcia.

  1. Zawsze nawilżaj.

Nie poszłabyś spać bez nawilżania twarzy, więc dlaczego paznokcie mają się różnić? Artystka i specjalista od paznokci Holly Falcone lubi stosować mieszankę olejków migdałowych i awokado, aby utrzymać skórki i paznokcie nawilżone. W kryzysowej sytuacji, można nawet użyć odrobiny balsamu do ust.

  1. Chroń.

Rękawiczki! Jeśli używasz ostrych chemikaliów, pracujesz w ogrodzie lub robisz cokolwiek, co wymaga moczenia lub brudzenia rąk, dr Prystowsky nalega, aby nosić gumowe, winylowe lub plastikowe rękawiczki, najlepiej z bawełnianą wkładką. Czyszczenie naczyń w gorącej wodzie z mydłem może spowodować osłabienie paznokci. Podobnie, gdy pogoda robi się chłodna, pamiętaj o założeniu rękawiczek, aby zimne powietrze i wiatr nie niweczyły ciężkiej pracy, którą wykonałaś nawilżając, pozostawiając suchą, łuszczącą się skórę.

  1. Dbaj o dietę.

Twoje paznokcie są wykonane z białka zwanego keratyną, więc podobnie jak w przypadku klarowności skóry lub blasku włosów, możesz poprawić paznokcie, ulepszając dietę. Falcone zaleca codzienne stosowanie witamin i suplementów, takich jak biotyna, witamina E i olej rybny, podczas gdy dr Palmer zaleca pokarmy bogate w białko, takie jak fasola, ryby i orzechy.

 

DB

Źródło: Goodhousekeeping.com

 

Komentarze

Komentarze