Pierwsza POMOC: Zobacz, co ZROBIĆ, gdy ktoś ZASŁABNIE?

Latem, szczególnie w okresie upałów zdarzają się zasłabnięcia. Jednak wiele z nas, nie wie, co zrobić w takiej sytuacji.

Inne takie zdarzenia to wypadki drogowe czy też zwykłe upadki, poślizgnięcia, w których są osoby poszkodowane, a my nie wiemy co zrobić i jak się zachować.  To dlatego wraz z początkiem wakacji na polskich plażach już po raz trzeci pojawiła się strefa Volkswagena – Mali Ratownicy. To tutaj ratownicy medyczni pokazują najmłodszym, że zasady pierwszej pomocy są bardzo proste, a uratować czyjeś życie może każdy z nas. O akcji pisaliśmy TUTAJ.

Najważniejsze jest przekazanie  podstawowych zasad bezpieczeństwa i informacji, na czym polega omdlenie czy zakrztuszenie. Ważna jest też umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach i – przede wszystkim – chęć pomocy. Bo nie powinniśmy być obojętni, tylko – na ile to możliwe – pomóc osobie poszkodowanej.

Na poniższej inforgrafice prezentujmy poszczególne kroki udzielania pierwszej pomocy. Przypominamy także o numerze alarmowym 112. Kiedy połączymy się z dyspozytornią medyczną, czyli z Centrum Powiadamiania Ratunkowego musimy przede wszystkim podać dokładny adres miejsca, w którym się znajdujemy – gdyby zerwało nam się połączenie, ratownicy przynajmniej będą znali lokalizację zdarzenia.

 

pierwsza pomoc, mali ratownicy
fot. materiały prasowe

 

fot. pixabay

Komentarze

Komentarze