Pilot opowiedział o swoich NAJCZĘSTSZYCH OBAWACH podczas lotu! Lepiej usiądź!

Podczas gdy jedni wprost uwielbiają latać i czują i się w powietrzu, jak „ryba w wodzie”, inni odczuwają paniczny strach przed lataniem. A jak to wygląda „z tej drugiej strony”, a mianowicie z perspektywy pilota?

Amerykański pilot lotnictwa cywilnego Patrick Smith opowiedział o swoich głównych lękach podczas podróży lotniczych – donosi Daily Express.

Utrata kontroli nad sytuacją

Zdaniem pilota, największy stres podczas pracy mogą wywołać działania innych ludzi lub działania sił zewnętrznych, których nie można z góry przewidzieć.

„O wiele mniej boimy się popełnić fatalny błąd, niż stać się ofiarą czyjegoś niedopatrzenia lub być na łasce sił wykraczających poza nasze umiejętności lub doświadczenie” – powiedział Smith.

Czytaj też: 5 sposobów na pokonanie strachu przed lataniem!

Zapłon baterii litowych

Pilot przykładowo ma na myśli zapłon baterii litowych, w które z reguły wyposażona jest większość urządzeń elektronicznych. Szczególne ryzyko wiąże się z gadżetami w ładowni, które mogą się zapalić.

Ponadto, pilot nie jest w stanie zapanować nad ewentualną kolizją samolotu z ptakami.

„Ptaki nie wpłyną na silnik, ale mogą spowodować wewnętrzną eksplozję, która spowoduje utratę mocy” – wyjaśnił Smith, podkreślając, że im większy i cięższy ptak, tym bardziej prawdopodobne jest, że uszkodzi samolot.

Ponadto, zdaniem pilota, istnieje ryzyko „katastrofalnej usterki mechanicznej” – na przykład awarii systemu sterowania lotem lub nagłej utraty wysokości – która mogłaby spowodować uszkodzenie maszyny.

A Wy lubicie latać czy wolicie inne środki transportu?

Źródło: Daily Express

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze