Piwo bezalkoholowe w ciąży

Wiele kobiet, w stanie błogosławionym, zastanawia się czy może pić piwo bezalkoholowe. Opinie na ten temat są skrajne. Wątpliwości wynikają z podejścia do takich napojów, ponieważ niektórzy uważają, że to mimo wszystko alkoholowy trunek.

https://pl.freepik.com/

Ciężarne kobiety, zastanawiają się, czy spożycie piwa bezalkoholowego jest dopuszczalne. W tym wyjątkowym okresie, kobieta musi uważać nie tylko na siebie, ale również na dziecko, które nosi pod sercem. Dlatego, musi zwracać szczególną uwagę na to co spożywa.

Piwo bezalkoholowe – co to dokładnie jest?

Piwo bezalkoholowe, to napój chmielowy, w którym zawartość alkoholu jest poniżej 0.5%. Dlatego ważnym jest, aby zwracać uwagę na etykietę. Można się łatwo pomylić i kupić napój, który ma w sobie domieszkę alkoholu. Piwo bezalkoholowe w ciąży, dopuszczalne jest tylko wtedy, jeśli faktycznie, nie zawiera w sobie alkoholu – nawet w najmniejszych dawkach. Na etykiecie powinna się znajdować informacja, że dane piwo ma 0,0% alkoholu.

Alkohol w produktach spożywczych

Podobna zawartość alkoholu (0,5% i mniej), mieści się w produktach spożywczych, które ciężarne spożywają. Produkty te nie są zabronione dla kobiet w ciąży. Jest to np. kefir, dojrzałe banany, ocet, kiszona kapusta, a nawet w niektóre gatunki sera.

Co z piwem 0,0% w trakcie ciąży?

Piwo bezalkoholowe (0,0%), możesz spożywać w stanie błogosławionym – nie jest to zabronione. Z drugiej strony, nie jest też wskazane. Z pewnością, żaden lekarz, nie wyrazi zgody, na codziennie spożycie tego typu napoju. Najlepiej zastąpić to innymi napojami: herbatki, napary ziołowe (lecz nie wszystkie!), napoje izotoniczne, woda. Na swojej drodze, na pewno spotkasz osobę, która stwierdzi, że jedna lampka wina, czy małe piwo nie zaszkodzi. Lecz pamiętaj, że alkohol w ciąży jest kategorycznie zabroniony!

Ciężarne muszą zwracać szczególną uwagę na to co spożywają. Niektóre produkty, takie jak: sery pleśniowe, tatar, surowe jajka czy alkohol – muszą całkowicie wyeliminować na czas ciąży. Jeżeli jednak masz zachciankę – nieodpartą ochotę na piwo, wybierz to bezalkoholowe i koniecznie zwrócić uwagę na to, aby było to piwo 0,0%.

Komentarze

Komentarze