Dziecko i Figura

Główna

Planujesz ZAJŚĆ W CIĄŻĘ? Uważaj! TA CHOROBA może przyczynić się do TWOJEGO NAGŁEGO ZGONU

zierenek

Choroba zakrzepowo-zatorowa, zwana również zakrzepicą lub trombofilią –to schorzenie związane z zaburzeniami w krzepnięciu krwi. W trakcie jej przebiegu dochodzi do powstawania niebezpiecznych zakrzepów, które zamykają światła naczyń krwionośnych.

Choroba zakrzepowo-zatorowa zaburza prawidłowy przepływ krwi w tętnicach oraz żyłach. Jej przyczyną może być  mutacja czynnika krzepnięcia krwi – mutacja V Leiden lub mutacja protrombiny (czynnik II krzepnięcia krwi).

Zakrzepicę uważa się za trzecią co do częstości występowania chorobę układu krwionośnego. Jest ona główną przyczyną nagłych śmierci szpitalnych.

Warto mieć na uwadze, że niniejsza choroba może rozwijać się zupełnie bezobjawowo, a przy tym stanowić ogromne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia.

Głównymi objawami choroby zakrzepowo-zatorowej są;

– obrzęknięte kończyny

– bóle kończyn

– rozszerzenia naczyń skóry

– częste duszności

– bóle w klatce piersiowej

– czasem występują również sino-czerwone plamy, w miejscach zmienionych chorobowo

Jeśli starasz się o dziecko lub w najbliższej przyszłości planujesz zajść w ciążę, pamiętaj o zrobieniu badań prenatalnych, w tym badanie genetyczne, które zweryfikuje genetyczne predyspozycje do zachorowania na zakrzepicę. Istniejącą chorobę zakrzepowo-zatorową można zdiagnozować również poprzez odpowiednie badanie USG.

Źródło: Badania Prenatalne

Zobacz też: Mały książę świętuje SWOJE PIERWSZE URODZINY! Pałac Kensington PUBLIKUJE JEGO ZDJĘCIA

  
Wyżej