Popularny płyn ZWALCZA KORONAWIRUSA? PRZEŁOMOWE odkrycie!

Czy płyn do płukania ust może nas uchronić przed koronawirusem? Ruszyły już badania, które mają to sprawdzić!

Wpływ płynu do ust na zakażenie koronawirusem

Naukowcy z całego świata zaczęli już badania mające na cely znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy używanie płynu do płukania ust, może przyczynić się do zmniejszenia transmisji koronawirusa we wczesnym stadium infekcji.

Niszczy koronawirusa?

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytet w Cardiff opierały się wokół wyjaśnienia zagadnienia, czy specyfiki do płukania jamy ustnej mogą uszkodzić zewnętrzną błonę lipidową, która otacza wirusa. Jeśli okaże się, że faktycznie tak jest, płyn ten będzie mógł być używany do neutralizowania koronawirusa.

Czytaj też: ZDUMIEWAJĄCE słowa ordynatora szpitala zakaźnego w Tarnowie: „PANDEMIA TO FIKCJA, ponieważ…”

płyn
Unsplash

„Płyny do płukania z niewielką ilością etanolu, jodopowidonem albo chlorkiem cetylopirydyniowym zakłócają działania błon tłuszczowych innych wirusów” – odkryli badacze.

Czy to oznacza, że płyn taki wykaże skuteczność w zabijaniu koronawirusa? Czas pokaże. Póki co badacze zamierzają przeprowadzić kolejne testy  kliniczne, by następnie przejść do testów z udziałem ochotników.

„Nie wiemy jeszcze, czy istniejące płyny do płukania jamy ustnej działają przeciwko otoczce lipidowej SARS-CoV-2. […] Konieczne są badania w trybie pilnym w celu ustalenia możliwości ich zastosowania przeciwko temu nowemu wirusowi” – mówi profesor Valerie O’Donnell.

Czytaj też: Kiedy nastąpi KONIEC noszenia maseczek? JEST DATA!

Źródło: O2

Zdjęcia: Pixabay, Unsplash

Komentarze

Komentarze