PODCIERASZ się? RAK odbytu może być blisko a ARABOWIE jeszcze Cię wyśmieją!

Każdy z nas odwiedza toaletę w celu wypróżnienia. Od najmłodszych lat uczy się nas podcierania, jednak czy jest to higieniczne a przede wszystkim zdrowe? Ginekolodzy są zgodni w tej kwestii, natomiast kultura Arabska nas wyśmiewa.

“Mieszkańcy półwyspu Arabskiego za normę uznają mycie odbytu po dokonaniu defekacji. Świat zachodu niegdyś uznał, że lepsze będzie podcieranie-to błąd” – mówi nam ginekolog z długoletnim stażem. Czyszczenie okolic narządów wydalniczych za pomocą niezastąpionego w wielu domach papieru toaletowego może przyczynić się do rozwoju szeregu chorób-w najgorszym wypadku raka odbytu!

Dlaczego tak się dzieje?

“Podcieranie się nie usuwa całości pozostawionego kału, resztki wydzieliny są idealnym siedliskiem do rozwoju bakterii. Większość z nas tylko rozmazuje fekalia, zamiast rzeczywiście się ich pozbyć.” – dodaje lekarz proktolog.

Jak prawidłowo dbać o higienę odbytu?

„Przede wszystkim w miarę możliwości zawsze korzystajmy z bidetu bądź weźmy prysznic. Takie zachowanie pozwoli zapobiegać rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów w okolicach intymnych, co zmniejszy ryzyko chorób” – twierdzą zgodnie nasi rozmówcy.

Komentarze

Komentarze