POLECAMY! 10 pokarmów, które sprawiają, że zaśniesz jak dziecko

Nadrabianie zaległości w spaniu może być tak proste, jak ulepszenie diety. Napełnij swój wózek spożywczy tymi przekąskami wywołującymi sen!

  1. Pistacje

Pistacje to strzał w senną dziesiątkę! Są bogate w białko, witaminę B6 i magnez, a wszystko to przyczynia się do lepszego snu

  1. Śliwki

Składniki odżywcze w suszonych śliwkach – witamina B6, wapń i magnez, by wymienić tylko kilka – pomagają w tworzeniu melatoniny, hormonu regulującego sen. Użyj suszonych śliwek jako dodatku do grzanek pełnoziarnistych, wymieszaj je z mieszanką orzechów lub zjedz same około 30 minut przed snem.

  1. Melon

Ponieważ odwodnienie może wpłynąć na cały organizm, wybór wodnych owoców takich jak melon, jako wieczornej przekąski,  może nadrobić wszelkie deficyty.

  1. Serowy warkocz

Częściowo odtłuszczony ser mozzarella zapewnia wypełniające białko, zwłaszcza jeśli sparuje się je z pełnoziarnistymi krakersami.

  1. Masło orzechowe

Masło migdałowe lub orzechowe również bogate jest w białko wypełniające. Nałóż je na krakersy graham, banana lub tosty . Trzymaj się porcji łyżki stołowej, abyś nie czuła się zbyt wypchana przed pójściem spać.

  1. Ziołowe herbaty

Nic dziwnego, ale herbata ziołowa  ma mnóstwo właściwości usypiających. ” Rumiankowa herbata jest doskonała do uspokojenia nerwów przed snem „, mówi dietetyk .  ” Jest również nawilżająca i kojąca żołądek, podobnie jak herbata imbirowa „.

  1. Migdały

Wystarcz tylko garstka, a będziesz drzemała w krótkim czasie. Lekarze mówią, że migdały zawierają tryptofan i magnez, które zarówno pomagają w naturalny sposób zmniejszyć napięcie mięśni i nerwów, jak i stabilizują rytm serca.

  1. Wiśnie

Najlepszym sposobem na dobry sen jest zwiększenie spożycia melatoniny, zaleca dietetyk. Wiśnie oraz orzechy i owies są naturalnym źródłem melatoniny. Regularnie spożywane mogą pomóc w regulacji cyklu snu.

  1. Ciemna czekolada

Nie martw się – można jeść czekoladę dzień i noc (uff!). Ciemna czekolada zawiera serotoninę, która rozluźnia ciało i umysł. Nie wspominając już o innych korzyściach zdrowotnych!

  1. Banany

Magnez i potas w bananach służą jako środki rozluźniające mięśnie i nerwy. Dietetyk  twierdzi, że witamina B6 znajdująca się w tym owocu również przekształca tryptofan w serotoninę, co jeszcze bardziej zwiększa poczucie upragnionego uspokojenia.

 

DB

Komentarze

Komentarze