Pomóż swojemu DZIECKU już dziś POKONAĆ STRACH PRZED CIEMNOŚCIĄ! Sprawdź jak tego dokonać!

Jeśli zaczniesz przeszukiwać internet lub pójdziesz do biblioteki, aby szukać  pomocy dla swoich dzieci w przezwyciężeniu strachu przed ciemnością, prawdopodobnie będzie Ci trudno znaleźć coś sensownego na ten temat. Chociaż strach przed ciemnością ma miliony dzieci, nadal jest to temat, o którym większość rodziców wie niewiele. W rzeczywistości większość z nich będzie chciała zrobić prawie wszystko, po tym jak frustracja i wyczerpanie przejmą kontrolę. Słyszysz o dzieciach śpiących z rodzicami przez tygodnie, jeśli nie miesiące. Rodzice zatrudniają terapeutów, aby pomóc ich dzieciom pokonać takie lęki, a wiele  jest po prostu pozostawionych samo sobie z własnymi obawami. Podczas gdy większość metod pomagających przezwyciężyć strach przed ciemnością ma swoje plusy, niektóre są bardziej skuteczne niż inne.

Niezależnie od tego, czy jesteś zaangażowanym rodzicem, czy raczej pasywnym, poświęcenie niewielkiej ilości czasu, aby pomóc swoim dzieciom przejść przez ten trudny etap, może mieć wpływ na resztę ich życia. Radzenie sobie ze strachem przed ciemnością jest prawdopodobnie jednym z pierwszych lęków, z którymi dziecko się styka. Może być to świetna okazja, aby pomóc im wypracować metodę, jak radzić sobie z lękami w ogóle.

Poniżej znajduje się lista rzeczy, które możesz zacząć robić już dziś wieczorem, aby dać swojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa i dar spokojnego snu.

#Zidentyfikuj wyzwalacze. Każde dziecko jest inne, inaczej reaguje na okoliczności, a nawet na własną wyobraźnię. Czy telewizor w twoim domu wzbudza w nim przerażające myśli? Czy napięcie w domu powoduje eskalacje niepokoju w twoim dziecku? Czy Twoje dziecko miało traumatyczne doświadczenie? Im lepiej znasz swojego malca, tym lepiej możesz mu pomóc przejść przez te wyzwania.

#Radzić sobie ze strachem.  To stare powiedzenie jest prawdą  dzieci będą robić to, co robisz, a nie to, co mówisz. Jeśli zmagasz się z własnym strachem i nie radzisz sobie z nim właściwie, najprawdopodobniej  dzieci pójdą w Twoje ślady. Uzyskaj pomoc, zidentyfikuj wyzwalacze i zaangażuj znajomego lub współmałżonka, aby pomógł Ci pozostać odważną.

#Wypowiedz wojnę ze strachem. Strach jest jedną z najbardziej niszczycielskich emocji, jakie może mieć twoje dziecko. Strach powstrzymuje ludzi, kiedy powinni iść naprzód, strach niszczy związki, hamuje rozwój osobisty i może doprowadzić  do zniewolenia przez te niszczycielskie emocje. Nie pozwól, aby strach zakorzenił się w twojej rodzinie. Pozbądź się go, a twoje dzieci będą szczęśliwsze.

#Zmień ustawienie w pokoju. Często proste przegrupowanie może oznaczać różnicę dla dziecka borykającego się z cieniami i dziwnymi odgłosami w nocy. Odcięcie gałęzi z przed okna, rozjaśnienie ciemnych odcieni, zamknięcie szafy i odwrócenie  łóżka z dala od światła księżyca to tylko kilka praktycznych pomysłów.

#Znajdź bohatera. Znajdź kogoś, kogo twoje dzieci mogą cenić dzięki jego odwadze. Wszyscy odczuwamy lęk w naszym życiu, ale niektórzy to prawdziwi mistrzowie przezwyciężania strachu. Przeczytaj o przykładach mężczyzn i kobiet, którzy robili odważne rzeczy pomimo swoich lęków i przypominajcie swoim dzieciom o takich historiach. Nawet maluchy mogą być odważne, gdy mają przykład do naśladowania.

#Zwolnij. Wielu rodziców jest tak zajętych radzeniem sobie z własnymi problemami, że nie dostrzega, że ich dzieci przeżywają własne koszmary. Nie zakładajcie, że to rozwiążę się samo, zwolnijcie, żeby zobaczyć co się dzieje dookoła. Dobrze przeprowadzone rozmowy we właściwym czasie mogą zrobić ogromną różnicę i dać dziecku siłę do podejmowania większych wyzwań przez całe życie.

#Nie poddawaj się. Nasze dzieci to jedne z największych inwestycji, jakie mamy w życiu, dlatego wysiłek jest wart każdej ceny. Dzieci często przechodzą cykle strachu, kiedy stają przed różnymi wyzwaniami w życiu, a ich wyobraźnia rośnie wraz z wiekiem. Naucz się obserwować ważne momenty, które nadchodzą, gdy nowe  lub stare lęki odzywają ponownie.

DB

Źródło: dailyparents.com

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze