POPULARNE MITY NA TEMAT ODCHUDZANIA, W KTÓRE WIERZYMY! Niepotrzebnie! Nie mają nic wspólnego z prawdą

Nie jedz węglowodanów, bo są niezdrowe! Na pewno spotkaliście się już z taką opinią swoich znajomych lub domorosłych specjalistów od żywienia. Czy jest ona prawdziwa? W dzisiejszym artykule poruszymy kwestię mitów, dotyczących odchudzania.

Schudnę szybciej, jeśli nie będę jadł/ jadła

Wielu ludzi żyje błędnym przekonaniem, że od niejedzenia chudnie się szybciej! To nieprawda. Długie głodówki powodują, że nasz metabolizm znacznie spowalnia. Jeśli będziesz unikać posiłków, a twój żołądek będzie notorycznie pusty, musisz wiedzieć, że Twój organizm będzie działał w trybie „czuwania” lub inaczej w trybie oszczędnym- to doprowadzi do spowolnienia metabolizmu. Co za tym idzie, mimo, że nie będziesz jadł dużo- w twoim organizmie zacznie odkładać się tłuszcz. Regularne spożywanie posiłków to klucz do rozsądnego odchudzania, a także utrzymania pięknej i zdrowo wyglądającej figury.

Węglowodany są niezdrowe

Węglowodany to organiczne związki chemiczne, które przekształcają się w glukozę lub cukier w naszych organizmach podczas trawienia. Glukoza jest głównym źródłem paliwa dla naszego organizmu. Jest to szczególnie ważne dla mózgu, który nie może łatwo wykorzystać innych źródeł paliwa (takich jak tłuszcz lub białko) do wytwarzania energii. To nieprawda, że powinniśmy ich unikać. Zdrowa, zbilansowana dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje nasz organizm. Te złożone dostarczają nam energii i pomagają w spalaniu tłuszczu. Kolejną ich zaletą jest to, że są bardzo sycące.

Ćwiczę codziennie, więc w weekend mogę jeść co chcę!

Kto z nas nie lubi tzw. cheat day? Możemy wówczas pozwolić sobie na coś słodkiego czy mniej zdrowego. Niewielkie odstępstwo od diety nikomu nie zaszkodzi, jednak kiedy robisz to zbyt często i w zbyt dużych ilościach, po kilku dniach zauważysz wzrost wagi. Pamiętajmy ile wysiłku trzeba włożyć w codzienne ćwiczenia! Doradzamy, abyś stosował na co dzień zdrową dietę, dzięki której twój organizm będzie czuł się znacznie lepiej.

Zobacz też: Schudła 64 KILOGRAMY! Zobacz NIESAMOWITĄ METAMORFOZĘ młodej Australijki!

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Źródło: healthnews.com

Komentarze

Komentarze