Porady Dla Samotnych Matek, Jak Pogodzić Randki z Opieką Nad Dzieckiem

Jeśli wierzyć statystykom, blisko 20% polskich matek samotnie wychowuje dziecko. To aż 1/5 wszystkich mam! Los płata różne figle i każda samotna matka ma za sobą swoją historię. I każda ma prawo do czułości i nowego życia z nowym partnerem.

Kobiety żyjące w pojedynkę z dzieckiem napotykają wiele przeszkód w poznaniu mężczyzny, do których należą m.in.:

  • ostracyzm otoczenia – nie w każdym mieście sąsiedzi i współpracownicy są wyrozumiali i oferują wsparcie,
  • natłok obowiązków – codzienność w pojedynkę to dwa razy więcej zajęć i problemów, z którymi samotne panie muszą zmagać się każdego dnia,
  • niepewna sytuacja materialna – kłopot z wyegzekwowaniem alimentów u ojca dziecka, wszystkie koszty życia matka musi często brać na siebie,
  • mniej czasu na dbanie o siebie – pilates, kosmetyczka, fryzjer itp. Na to wszystko czasami po prostu trudno znaleźć miejsce w ciągu dnia,
  • lęk przed odrzuceniem – za ten stan rzeczy odpowiedzialni są niestety panowie, którzy nie chcą brać sobie na głowę „kobiety z bagażem”.

Do tego dochodzą problemy z poczuciem własnej wartości. I depresja gotowa! Tymczasem matki samodzielnie wychowujące dzieci nie różnią się od innych kobiet. Ba, są i muszą być bardziej zaradne. Tym bardziej zasługują na to, aby iść przez życie we dwoje, a nie pozostać singielką do końca swoich dni.

 

Randki i Opieka Nad Dziećmi – To Jest Możliwe

Dziś mamy ogromne możliwości, aby przełamać swój życiowy impas. Aplikacje randkowe, czaty internetowe z ogromną bazą użytkowników pozwalają na poznanie interesującego mężczyzny lub samotne mamuśki  bez wychodzenia z domu. Uwierzcie nam, to jest możliwe!

No dobrze, ale co robić, gdy już zarzuciliśmy sieci i udało nam się wstępnie zapoznać nawet jeśli nie przystojnego i ultra zamożnego, to przynajmniej dobrze rokującego kawalera, rozwodnika lub wdowca? Doświadczenie pokazuje, że wiele kobiet odczuwa irracjonalne obawy przed pierwszym spotkaniem w realu. Nic dziwnego – czas spędzony z pociechą i codzienny znój wysysają z nas energię. Jak tu jeszcze znaleźć w sobie motywację do spotkania we dwoje z kimś, kto szuka dziewczyny do poznania przez Internet?

Mamy dla was dobrą wiadomość – wystarczy spróbować. Przełamanie własnych lęków i uprzedzeń to pierwszy krok do zmiany sytuacji, w której się znajdujemy. Pomyślmy o tym tak: my, samotne kobiety, nie mamy nic do stracenia! Najwyżej zaczniemy trenować jogę, aby poprawić figurę, zrobimy się parę razy na bóstwo i spędzimy godzinę na rozmowie z kimś nowym. Przecież nie każde takie spotkanie dziewczyny randki musi się skończyć na ślubnym kobiercu, prawda?

 

Randka a Dziecko – Garść Porad Dla Samotnych Matek

Gdy już mamy założone konto na jednym z portali randkowych, pamiętajmy o uzupełnieniu swoich danych o informacje, które ułatwią przyszłemu kandydatowi na naszego faceta wyłuskanie nas spośród setek albo tysięcy innych pań. Samotnicy szukają najczęściej kobiety z okolicy. Jeśli wolimy zachować pełną anonimowość, podajmy przynajmniej powiat albo województwo.

Dobre zdjęcie to podstawa. Bądźmy kreatywne! Fotografia z ostatniego urlopu nad morzem albo wykonana w przedpokoju przy słabym świetle to banał – starajmy się wyróżnić, ponieważ mężczyźni oceniają nas na razie wyłącznie oczami.

Narzekamy na brak czasu? Od czego są przyjaciółki! Gdy szykuje nam się wieczorne wyjście a maluszek wymaga wciąż opieki, wystarczy telefon do siostry albo kumpeli z pracy. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto za darmo albo za niewielką opłatą spędzi z dzieckiem kilka godzin.

Nie chcemy od razu iść na całość z nowopoznanym? Nikt nas do tego nie zmusi! Jeśli facet naciska – nie musimy skończyć z nim w łóżku po pierwszej randce. W końcu opiekunka czeka!

A tak na poważnie – nie ma nic złego w spotkaniu na jedną noc. Mamy przed ich przed sobą całe tysiące, jeszcze zdążymy związać się z kimś na stałe.

 

Randki Samotnych Matek – Podsumowanie

Gdy już przełamałyśmy swój lęk przed randką, to najtrudniejsze mamy za sobą. Z biegiem czasu dostrzeżemy, że oczywiście nie każdy facet jest tym, z którym spędziłybyśmy kolejne 30 lat. Wielu z nich może zareagować paniką na informację o tym, że po powrocie do domu zajrzymy do pokoju dziecinnego, aby dać córce lub synowi (albo bliźniakom) całusa na dobranoc. To już ich problem! Dojrzały mężczyzna szukający samotnej kobiety odnajdzie się nie tylko w roli kochanka ale i opiekuna naszego potomstwa.

Dlatego pamiętajmy, żeby nie zrażać się po pierwszej randce. Najwyżej będzie co opowiadać w pracy albo na ławce w parku podczas spotkania z koleżankami.

Komentarze

Komentarze