PORADY RANDKOWE DLA ŚWIEŻYCH RODZICÓW – nie przegap!

Gdy oswoiłaś całą przestrzeń, wszystkie pieluchy, pranie i nocne karmienia, randka ze swoim mężem może wydawać się niepotrzebnym luksusem. Tak nie jest! Wspólne spędzanie czasu może być dobrym przypomnieniem, dlaczego zostaliście parą i macie dziecko.

Randka może wymagać więcej planowania niż przed pojawieniem się dziecka, ale wspólne wyjście z domu jest warte wysiłku. Oto, jak cieszyć się tymi pierwszymi romantycznymi chwilami po urodzeniu dziecka.

#Znajdź godnego zaufania opiekuna

Pierwszego wieczoru z daleka od dziecka możesz czuć się najbezpieczniej prosząc mamę, teściową lub bliską przyjaciółkę o opiekę nad dzieckiem.

Jeśli nie masz bliskiego krewnego, aby Ci pomógł, to równie dobrze możesz zatrudnić opiekuna. Ważne jest, aby znaleźć kogoś, komu ufasz i przygotować tę osobę do pracy.

Kolejna wskazówka: ustal godzinę kontaktu z opiekunem przed opuszczeniem domu. W ten sposób nie wpadniesz do domu z paniką, bo niania kołysała dziecko i nie usłyszała telefonu.

#Zaplanuj karmienie

Jeśli karmisz butelką, zostaw opiekuna z obfitym zapasem mieszanki lub odciągniętym mlekiem z piersi, oraz wyraźnymi instrukcjami, jak je podgrzewać, a także dopasowanymi butelkami i smoczkami. Gdy karmisz piersią zaplanuj wyjście podczas dłuższej drzemki dziecka, najlepiej wyjdź tuż po karmieniu – unikniesz nieprzyjemnego uczucia pełnych piersi.

#Pozbądź się poczucia winy

Uczucia te są powszechne wśród matek, gdy wychodzą po raz pierwszy. To normalne, ale każdy człowiek potrzebuje przerwy. Czas dla siebie naładuje Cię, dając Ci więcej energii również dla Twojego dziecka na dłuższą metę.

Twoje dziecko korzysta z bycia wychowywanym przez rodziców w silnej, powiązanej relacji. Jeśli to pomoże złagodzić poczucie winy, powiedz sobie, że spędzasz czas ze swoim partnerem dla dobra dziecka.

#Miej realistyczne oczekiwania

Ty i Twój mąż możecie być tak zmęczeni, że wszystko, co czujecie i na co macie ochotę, to zjedzenie hamburgera na ławce w parku. Więc co? Najważniejsze, że jesteście razem.

Na pierwsze wyjście nie planuj niczego wymyślnego, po prostu idźcie do ulubionej restauracji, lub, jeśli oboje jesteście miłośnikami sztuki, sprawdźcie najnowszą ekspozycję muzealną albo wybierzcie się na spacer po parku. Ważne żeby wybrana aktywność była dla Was równie przyjemna.

Bez względu na to, co wybierzecie, najprawdopodobniej poczujesz się bardziej zrelaksowana, jeśli będziesz trzymać się blisko domu i na początku – krótkiego czasu.

 

Filmy, przedstawienia i koncerty również mogą być dobrą opcją, o ile nie są straszne i niepokojące. Wielu rodziców jest bardzo wrażliwych w okresie poporodowym i wszelkie sceny, gdy dzieci są zagrożone lub w niebezpieczeństwie skutecznie zepsuje Wasz dobry nastrój.

#Ogranicz rozmowę o dziecku

Nie ma nic złego w rozmowie o dziecku na randce, ale trzymaj się tego, jak słodkie jest lub co już potrafi – na pewno to prawdziwy, mały geniuszJ . Nie poruszaj tematu swoich obaw o przyszłość i prędkości, z jaką dziecko dorasta. Romantyczne wyjście to dobry moment, aby odłożyć na bok troski o dziecko – lub przynajmniej ograniczyć je tyle, ile się da.

DB

Źródło: Babycenter.com

Fot. istock.com

Komentarze

Komentarze