Poszła do dentysty, bo bolał ją ząb! Usłyszała PRZERAŻAJĄCĄ DIAGNOZĘ!

42-letnia Madelein Carelse od kilku dni odczuwała silny ból zęba. W pewnym momencie stał się on nie do wytrzymania, dlatego kobieta udała się do dentysty. W jednym z gabinetów usłyszała przerażającą diagnozę. 

Madelein Carelse sądziła, że ból spowodowany jest próchnicą lub uszkodzeniem zęba. Stomatolog, który się nią zajął wypisał jej leki przeciwbólowe.

Stan kobiety z dnia na dzień się pogarszał. Ból stawał się coraz ostrzejszy, Madelein zaczęła mieć problemy z oddychaniem, a na brodzie pojawiła się plama w ciemnym kolorze. To przeraziło pacjentkę.

Tym razem 42-latka udała się do innego specjalisty. Stomatolog przyznał, że zmaga się ona z niezwykle rzadkim schorzeniem: martwiczym zapaleniem powięzi.

Infekcję mogą wywoływać rozmaite bakterie, włączając w to bakterie z rodzaju Klebsiella, Escherichię coli, Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty) i Streptococcus (paciorkowce) grupy A. Infekcja może się zacząć od błahego urazu – przecięcia, otarcia lub oparzenia skóry. W niektórych przypadkach pacjentom i lekarzom nigdy nie udaje się ustalić, co było jej początkiem. – przyznaje Chris Van Benden.

Madelein Carelse została skierowana do szpitala w Vanderbijlpark. Tam przeprowadzono u niej operację wycięcia wszelkich zakażonych tkanek. Aktualnie kobieta zbiera fundusze na rekonstrukcję twarzy.

Źródło: Medonet, o2

Zdjęcie: Daily Mail

Zobacz też:Zobacz, co się stanie Z TWOIM ORGANIZMEM, GDY ZACZNIESZ CZĘŚCIEJ JEŚĆ RYBY!

Komentarze

Komentarze