Powiedz STOP! Oto 7 powodów, dla których nie powinno się dotykać brzucha kobiety w ciąży!

Czasami wystarczy wyraźne powiedzenie: STOP!

Kobiety w ciąży często stają w obliczu różnych niezręcznych sytuacji. Jedną z nich jest z pewnością ta, w której zupełnie obca osoba chce dotknąć ich ciążowego brzuszka. Poza oczywistym faktem, że jest to wyraźne naruszanie przestrzeni osobistej kobiety w ciąży, istnieje wiele innych powodów, dla których nie powinno się dotykać ciążowego brzuszka.

Oto 10 powodów, dla których nie powinno się dotykać brzucha kobiety w ciąży!

1. To niegrzeczne

Większość osób pyta o zgodę przed dotknięciem czyjegoś psa. Niestety, ta sama uprzejmość nie dotyczy ciążowych brzuszków. Kobiety w ciąży są nadal kobietami, ale wiele osób w tym czasie o tym zapomina i narusza ich prywatną przestrzeń. Często bywa tak, że gdy ludzie dowiadują się, że będziesz miała dziecko, myślą, że dotknięcie twojego brzucha jest czymś naturalnym.

2. To ryzykowne

Wielu ludzi jest nosicielami różnych wirusów i infekcji. Ostatnią rzeczą, której pragniesz w tym szczególnym dla ciebie czasie, jest rozprzestrzenianie się zarazków u ciebie i u twojego dziecka.

3. Może to wywołać atak paniki

Automatyczne wyciąganie ręki i dotykanie brzucha osoby w ciąży, może również doprowadzić do ataku paniki. Niektóre przypadłości, takie jak haptofobia – skrajna awersja do bycia dotkniętym – mogą spowodować, że zwykłe otarcie ciała może doprowadzi do ataku. Pamiętaj, że niektórzy ludzie są niepełnosprawni fizycznie i umysłowo. Nie zakładaj, że każda kobieta w ciąży jest zupełnie zdrowa psychicznie.

Czytaj też: Chłopiec czy dziewczynka? Poznaj NAJZABAWNIEJSZE metody przewidywania płci!

4. Nie dotykasz dziecka

Niestety, nie wszyscy są świadomi, że dzieci znajdują się w macicy – a nie w brzuchu, więc po co dotykać brzuszek? Żeby poczuć kopnięcia, które są niezwykle rzadkie lub… sprawdzić ilość wód?

5. To trochę seksistowskie

Kiedy ostatni raz widziałaś, jak ktoś podchodzi do przyszłego ojca dziecka i pociera jego brzuch? Właśnie – nigdy. Dlaczego więc ciała kobiet są uznawane za własność publiczną?

6. Kobiety w ciąży wymagają specjalnego traktowania

Pod wpływem hormonów, kobiety w ciąży często są nadwrażliwe i mają swoje „humorki”. Chyba nie chcesz pogarszać ich nastroju, udzielając sobie pozwolenia na dotykanie ich ciała?

7. To nie twoje ciało

Uszanuj fakt, że to nie jest twoje ciało. Jeśli chcesz dotknąć kogoś, dotknij własnego brzucha lub idź pogłaskać swojego kota. Szanuj przestrzeń osobistą  ciężarnej i trzymaj ręce przy sobie!

Nie zapominajmy, że niektóre kobiety w ciąży nie mają nic przeciwko dotykaniu ich brzuszka. Mogą to uważać za fajne i miłe i zupełnie nie przeszkadza im fizyczny dotyk.

Czytaj też: Naukowcy ostrzegają! ZŁA DIETA przed ciążą MOŻE…

Źródło: Scarymommy.com

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze