Poznaj 5 wysokokalorycznych pokarmów, których kobiety nie powinny unikać będąc na diecie

Unikanie spożywania wysokokalorycznych potraw, takich jak lody, ciastka i frytki, może być kluczowym krokiem pomagającym w osiągnięciu wymarzonej masy ciała. Jednak należy zachować ostrożność w odniesieniu do eliminacji wszystkich wysokokalorycznych dań. Niektóre są rzeczywiście dla Ciebie dobre. Tych sześć produktów żywnościowych może zawierać dużo kalorii, ale także zapewnia organizmowi niezbędne składniki odżywcze do prawidłowego funkcjonowania i zapobiegania chorobom.

  1. Awokado

Awokado zawiera tłuszcze jednonienasycone (MUFA), przeciwutleniacze i beta-karoten, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej pamięci, obniżają poziom cholesterolu LDL (złego) i podnoszą poziom cholesterolu HDL (dobrego), a także zapobiegają chorobom serca.

Zalecane dzienne spożycie (RDI) tłuszczu wynosi od 60 do 65 gramów, a ponieważ jedno awokado zawiera około 30 gramów i 322 kalorii , trzymaj się z zjadania tylko pół awokado każdego dnia.

  1. Orzechy i nasiona

Migdały, orzechy nerkowca, orzechy włoskie, nasiona słonecznika, orzeszki ziemne i wykonane z nich masła mają od 160 do 190 kalorii  lub 210 kalorii na porcję dwóch łyżek . Mogą mieć wysoką kaloryczność, ale orzechy są również wypełnione białkiem budującym mięśnie, zdrowymi dla serca tłuszczami, błonnikiem, witaminą E, magnezem, cynkiem, kwasem foliowym i potasem.

Unikaj bezmyślnego wgryzania się w garstkę po garstce kalorii, raczej posyp kilkoma orzechami płatki lub sałatkę lub ciesz się kilkoma z ulubionymi owocami na zdrową przekąskę przed treningową.

  1. Oliwa z oliwek

Chociaż sosy sałatkowe i potrawy gotowane w oleju mają tendencję do zwiększania kalorii w talii, nie należy pomijać oliwy z oliwek, głównego składnika diety śródziemnomorskiej. Ten jednonienasycony tłuszcz wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem chorób serca i niektórych rodzajów nowotworów, ma właściwości przeciwzapalne, jest dobry dla ogólnego stanu zdrowia kości i pomaga w lepszym myśleniu.

Jedna łyżka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia zawiera 120 kalorii , więc używaj jej z umiarem.

  1. Ziemniaki

Biorąc pod uwagę ich złą reputację, ponieważ są bogate w węglowodany, pieczone ziemniaki nie powinny być wyrzucane z talerza obiadowego. Jeśli lubisz ziemniaki ze skórą ( taki średni ma ok 161 kalorii) , dostaniesz również żelazo, potas i błonnik. To dodatki takie jak masło, ser, kwaśna śmietana i bekon mogą naprawdę podbić ilość kalorii, więc ciesz się pieczonymi ziemniakami z odrobiną oliwy z oliwek i odrobiną soli.

  1. Komosa ryżowa

Całe ziarna lub granulaty, takie jak komosa ryżowa, mają zazwyczaj wysoką kaloryczność: jedna filiżanka gotowanej quinoa daje 222 kalorie . Ale nie stroń od tych zdrowych dla serca ziaren – miska zapewni ci potas, białko i satysfakcjonujący błonnik, które napełnią Cię, aby zapobiec przejadaniu się, co może pomóc w Twoim dążeniu do utraty wagi.

DB

Źródło: popsugar.com

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze