Poznaj pięć języków miłości i sprawdź, którym mówisz TY sam!

Dla większości z nas miłość to uczucie, czy coś co się czuje w sercu. Jednak amerykański pasto Gary Chapman uważa, że ta kwestia jest bardziej złożona.

W swojej książce pt. „5 języków miłości” przedstawia pięć rodzajów zachowań, za pomocą których pokazujemy swoją miłość. Analogicznie od partnera czy też dziecka lub rodzica oczekujemy pokazywania uczucia w podobny sposób. Często niestety spotyka nas srogie rozczarowanie.

 

W opisie wydawcy poradnika „5 języków miłości” czytamy:

 

„– Twoja żona woli, żebyś pomógł jej w sprzątaniu kuchni, niż zabrał ją na romantyczną kolację
– Twój mąż chciałby spędzić cały weekend w domu, a Ty chciałabyś wyjść w tym czasie ze znajomymi
– Twoja żona wszelkie komplementy przyjmuje w milczeniu, ale tryska radością, gdy kupisz jej biżuterię
– Twój mąż woli prezenty robione przez Ciebie ręcznie niż te kupione w sklepie
– Twoja żona nie chce pomocy w przy obiedzie – woli, żebyś ją przytulił

…a Ty nie potrafisz tego zrozumieć – najwyższy czas, byś zapoznał się z książką Gary’ego Chapmana.”

 

fot. https://www.esprit.com.pl/

 

Jakie są te języki miłości? Przypomniała dziś prezenterka TVP, Marzena Rogalska:

 

„❣️ KONTAKT FIZYCZNY – jeden z najprostszych języków miłości, ponieważ nie wymaga żadnych słów. Nie chodzi tu tylko o seks. Osoby preferujące ten język cieszą się dotykiem, uściskami i jest im wspaniale w ramionach drugiego człowieka. U dzieci na przykład jest to jeden z dominujących języków miłości.

❣️ SŁOWA – docenianie poprzez słowa, chwalenie, komplementowanie, dodawanie otuchy. Jeśli to jest główny język miłości Twojego partnera, nic nie zadziała na niego lepiej, niż dobre słowo (sposób przekazu też jest ważny☺️).

❣️ CENNY CZAS – czyli taki w 100% skupieniu na partnerze. Nie chodzi o to, żeby być obok siebie, tylko żeby być razem i skupiać uwagę na sobie nawzajem, żeby wspólnie zrobić coś, czemu całkowicie oddacie się uczuciowo.

❣️ DAWANIE I PRZYJMOWANIE PODARUNKÓW – zarówno tych materialnych, jak i symbolicznych. Dla niektórych osób otrzymanie prezentu jest równoznaczne z komunikatem: „kocham Cię, jesteś dla mnie ważny”. To mogą być kwiaty, drobne upominki, czy pozostawiona karteczka z dobrym słowem.

❣️ DROBNE PRZYSŁUGI – to nie wymaga chyba tłumaczenia. W tym punkcie mieszczą się wszystkie drobne rzeczy, z których składa się nasza codzienność. Zrobienie czegoś ekstra, co nie należy do Twoich obowiązków, żeby tym razem odciążyć partnera lub zrobić mu dodatkową przyjemność.”

 

Wiedząc, którym językiem my mówimy, a którym druga strona, z pewnością łatwiej się będzie porozumieć.

 

Komentarze

Komentarze