Poznaj sprawdzony sposób – jak pozbyć się plam z lakieru do paznokci?

Zatrzymaj tę lepką plamę, zanim spowoduje trwałe uszkodzenie!

Możesz radzić sobie doskonale z pędzelkiem lakieru do paznokci jako doświadczona manikiurzystka, ale od czasu do czasu wszyscy robimy kolorowe kleksy. A ponieważ lakier jest niezwykle trudny do usunięcia, ważne jest, aby działać szybko, mówi Carolyn Forte, dyrektor laboratorium czyszczenia Instytutu Dobrego Sprzątania: „Im dłużej jest plama, tym trudniej ją usunąć.” Oto, co należy zrobić, gdy Twój lakier nakłada się wszędzie oprócz paznokci!

#Odzież

Połóż materiał stroną do plamy na czystej białej ściereczce lub ręczniku papierowym i zmyj acetonem. Uwaga: nie używaj acetonu na tkaninach zawierających octan lub trioctan (tyle włókien syntetycznych). Zmywacz może stopić te włókna. Spłucz czystą wodą, aż plama nie przeniesie się  na ściereczkę lub papierowy ręcznik. Zastosuj środek do usuwania plam z prania wstępnego i wstaw pranie jak zwykle.

#Dywany

Ostrożnie wytrzyj nadmiar lakieru, następnie użyj zakraplacza do oczu, aby nałożyć niewielką ilość acetonu na plamę. Natychmiast wytrzyj i powtórzyć, dopóki nie będzie można usunąć więcej z plamy. Aby usunąć uporczywy nadmiar, weź czystą, białą szmatkę i zetrzyj plamę za pomocą rozpuszczalnika do czyszczenia na sucho, takiego jak środek czyszczący do usuwania plam.  Pocieraj, aż rozpuszczalnik zostanie wchłonięty. Jeśli plama nie ustępuje, użyj zakraplacza do oczu, aby nalać nadtlenek wodoru bezpośrednio na miejsce z plamą.  Czasem wystarczy tylko gąbka z zimną wodą i osuszenie na sucho.

#Tapicerka

Ostrożnie wytrzyj nadmiar lakieru, następnie nałóż niewielką ilość acetonu na plamę za pomocą zakraplacza . Natychmiast zetrzyj i powtarzaj, dopóki nie będzie można usunąć więcej z plamy. Jeśli chcesz kontynuować, użyj czystej białej szmatki, aby zetrzeć plamę za pomocą rozpuszczalnika do czyszczenia na sucho, a następnie pocieraj, aż zostanie wchłonięta. W ostateczności użyj zakraplacza do oczu, aby nadtlenek wodoru nanosić bezpośrednio na plamę.

DB

Źródło: goodhousekeeping.com

Foto: instyle.com

Komentarze

Komentarze