Prawdziwy hit! Wypróbuj koniecznie kompletny przewodnik po miejscach, w których należy umieścić makijaż do oczu!

Wreszcie, łatwy sposób dekodowania tych skomplikowanych samouczków. Nauka korzystania z makijażu oczu nie jest łatwym zadaniem, nawet dla wytrawnych miłośników piękna. Jeśli masz trudności z rozszyfrowaniem poradników do makijażu, mamy łatwy przewodnik po każdej części oka, dzięki czemu dowiesz się,  gdzie powinnaś nakładać te wszystkie eyelinery, tusze do rzęs i cienie do powiek.

Oto on!

Kość / Łuk brwiowy

Jeśli chcesz, aby Twoje brwi były widoczne, „wyskoczyły” z twarzy i otworzyły obszar oczu, możesz nałożyć matowy lub połyskujący, jasny cień do powiek lub rozetrzeć miękki ołówek bezpośrednio pod łukiem brwiowym.

Powieka

Zazwyczaj Twój główny cień lub cienie  do powiek idą na ruchomą część powieki, ale możesz tutaj także dodać kreatywności za pomocą eyelinera – czarnego lub w kolorze.

Załamanie

Między brwiami i powiekami, zastosowanie ciemniejszego odcienia cieni do powiek tutaj, tuż przy oczodole, dodaje oku głębi. Ciemny brąz jest zawsze świetnym wyborem. Baw się różnymi położeniami dla cienia w załamaniu, otwieraj oczy po każdym teście, aby zobaczyć, które umiejscowienie sprawia, że ​​cień załamania jest widoczny.

Zewnętrzny kąt

Zewnętrzny róg oka, w którym eyeliner lub głębsze odcienie cieni do powiek są zazwyczaj stosowane w kształcie litery „V”, ale można połączyć makijaż w kształt litery „C”, aby uzyskać bardziej miękki efekt za pomocą pędzelka.

Górna linia rzęs

Wzdłuż i powyżej krawędzi górnej powieki, gdzie zaczynają się rzęsy, możesz zdefiniować swoje oko za pomocą kredki do oczu, ciemnego cienia do powiek lub nawet tuszu do rzęs .

Linia wodna

Wewnętrzna krawędź oka może być wyposażona w ciemny eyeliner wzdłuż górnej linii wodnej, dzięki czemu podstawa twoich rzęs wygląda na grubszą lub wzdłuż dolnej linii, aby uwydatnić zadymienie. Jasnego, cielistego linera można również używać wzdłuż dolnej linii wodnej, aby oko wyglądało na większe i bardziej „przytomne”. Tylko upewnij się, że wybrałaś coś wodoodpornego!

Dolna linia rzęs

Choć nie jest to konieczne dla każdego, dolna linia rzęs, tuż poniżej linii wodnej, to miejsce, w którym można zastosować kredkę i cień, aby zdefiniować i powiększyć optycznie oczy.

Kanał łzowy

To jest wewnętrzny kącik oka i tam możesz dodać trochę jasnego, migoczącego cienia, aby otworzyć całe oko. Możesz użyć tego samego, którego użyłaś pod brwiami!

DB

Źródło: goodhousekeeping.com

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze