Dziecko i Figura

Aktywność fizyczna

Przedświąteczna krzątanina daje się we znaki? Oto kilka sposobów na aktywny odpoczynek!

Zakupy, sprzątanie, gotowanie to przedświąteczne czynności, które zabierają mnóstwo czasu i energii. Nasz organizm nie jest przyzwyczajony to tak intensywnego wysiłku. Reaguje więc zmęczeniem i szeregiem innych dolegliwości. Warto zatem znać kilka, przydatnych sposobów na szybką regenerację całego ciała, aby po całym dniu świątecznej bieganiny przywitać gości szerokim uśmiechem.

https://www.instagram.com/inperfect.beauty/

Zrelaksuj kręgosłup 

Podczas odkurzania nadwyrężamy przede wszystkim kręgosłup. Dlatego też w chwili zmęczenia przyda się szybkie rozluźnienie tej partii ciała.

Ćwiczenie: W tym celu ustaw krzesło na środku pokoju, połóż się na wznak,w taki sposób, aby łydki znalazły się na krześle. Krzesło powinno być na wysokości zgiętych nóg (pod kątem 90° C) w kolanach. Z kolei odcinek lędźwiowy kręgosłupa znalazł się kilka centymetrów nad podłogą. Rozluźnij mięśnie i w takiej pozycji pozostań około 10 minut. Ułożenie odciąży kręgosłup i zmniejsza ucisk na dysk.

https://www.instagram.com/inperfect.beauty/

Rozluźnij nogi

Po długim podpieraniu kuchennego blatu często dokucza nieprzyjemny ból łydek, powodujący ciężkość całych nóg. Aby, więc zminimalizować dolegliwość wystarczy unieś nogi powyżej serca na około 15 minut. Po tym czasie powinnyśmy  zauważyć wyraźną ulgę. Dodatkowo pozycja ta zalecana jest osobom z żylakami, ponieważ usprawnia krążenie krwi.

Ćwiczenie: Połóż się na plecach, dotykając pośladkami ściany, a następnie oprzyj o nią wyprostowane nogi. Zamknij oczy i pozostań w tej pozycji przez co najmniej 10 minut. Jeśli jednak nie masz ku temu warunków, równie dobrze, możesz wykorzystać stojącą w salonie kanapę, która posłuży jako oparcie nóg.

https://www.instagram.com/inperfect.beauty/

Zastrzyk energii

Aby dodać sobie sporej dawki energii specjaliści polecają ćwiczenie, które z pewnością sprawdzi się również podczas przedświątecznej krzątaniny.

Ćwiczenie: Połóż się na wznak, wewnętrzną część dłoni skieruj do sufitu, nogi rozsuń na szerokość bioder, rozluźnij pośladki, ramiona i brzuch. Oddychaj przez nos, ale pamiętaj, by z każdym wydechem coraz bardziej rozluźniać całe ciało. W takim ułożeniu pozostań przez kilka minut, a na pewno poczujesz przypływ sił.

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/inperfect.beauty/


  
Wyżej