Przełom w badaniach! Bycie SINGLEM jest dobre dla…

Bycie singlem jest dobre dla naszego zdrowia psychicznego – pokazują najnowsze badania. Kiedy żyjemy samotnie, mamy bowiem lepszą okazję do tego, aby bardziej zrozumieć samego siebie…

Dlaczego boimy się samotności?

Wielu ludzi boi się samotności i uważa, że to najgorsza rzecz, jaka może się im przytrafić. Już na samą myśl, że mieliby spędzić całe życie sami, zaczynają ich przechodzić ciarki.

Wizja bycia z kimś przynosi nam ulgę

Wiele osób ze strachu przed samotnością, wdaje się w przypadkowe związki. Kieruje nimi również chęć bycia zauważonym i docenianym. Jest to niezdrowe, ponieważ w tym procesie mogą również zakochać się i przywiązać do kogoś, kto jest toksyczny, a zatem po prostu nie jest dla nich odpowiedni…

singlem
Unsplash

Czy samotność może być dobra?

Na dłuższą metę oczywiście nie, ale na krótszą już tak! Zdaniem psychologów, kiedy jesteśmy singlami, mamy więcej czasu na wsłuchanie się w swoje myśli i pragnienia – a co za tym idzie, lepsze poznanie samego siebie. Mimo iż na początku może to być trudne, z czasem będziemy mogli rozwinąć emocjonalną niezależność i stabilność. Dzięki byciu singlem, możesz dowiedzieć się więcej o sobie, co z kolei może ci w przyszłości pomóc znaleźć właściwą osobę.

Choć wydaje się to być banalne, tylko wtedy, gdy naprawdę rozumiesz samego siebie – swoje potrzeby i oczekiwania – jesteś w stanie zrozumieć inną osobę i szczerze ją pokochać!

Czytaj też: Odkryto NIEZWYKŁĄ moc jogi! Jej praktykowanie MOŻE…

singlem
Unsplash

Źródło: Indianexpress

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze