Przepowiednie Nostradamusa, które się sprawdziły! Czy przewidział koronawirusa?

Według wielu opinii, żyjący w latach 1503-1566 Nostradamus, francuski mistyk, lekarz i astrolog był naprawdę obdarzony nadprzyrodzonym talentem, a jego przepowiednie wielokrotnie się sprawdziły.  Zapisywał je w formie rymowanych czterowierszy. Wizje jasnowidza są rozległe – obejmują okres od XVI wieku , aż do 3793 roku. Jakie wydarzenie przepowiedział Nostradamus?

Śmierć króla Henryka II

„Młody lew starego pokona

Na polu walki w samotnym pojedynku,

Wykłuje mu oczy przez złotą klatkę

Dwie rany zadane jednym, później umiera śmiercią bezlitosną”

Cztery lata przed śmiercią Henryka II, Nostradamus zapisał te słowa dla jego żony, Katarzyny Medycejskiej. W 1559 roku Henryk II zmarł w męczarniach po walce stoczonej w turnieju rycerskim. Tak jak w przepowiedni, król zmarł przez ranę oka. Jednakowo on, jak i jego przeciwnik mieli tego dnia ze sobą tarcze z wizerunkami lwów.

Los dzieci Katarzyny Medycejskiej

„Pierwszy syn, wdowa, nieszczęśliwe małżeństwo

Bez dzieci; dwie wyspy w niezgodzie

Przed osiemnastym rokiem życia, nieletni

Młodszy jeszcze drugi, kiedy się zaręczy”

Po przepowiedni dotyczącej króla Henryka II, sława Nostradamusa wzrosła. Tworzył czterowiersze, w których przewidział kolejne losy rodziny Katarzyny Medycejskiej. Przewidział w nich śmierć jej syna Franciszka II, który zmarł w wieku 17 lat, a także zaręczyny jej młodszego dziecka – Karola IX.

Dojście do władzy Hitlera

„W głębi Zachodu Europy

Urodzi się małe dziecko w biednej rodzinie

On, który swym językiem uwiedzie wielkie oddziały

Jego sława będzie rosła w kierunku królestwa Wschodu”.

Czy Nostradamus przewidział dojście do władzy Hitlera? Wiele się zgadza – Hitler rzeczywiście pochodził z biednej rodziny, a poparcie w kraju zdobył dzięki swoim przemówieniom, w których przekonywał o wyjątkowości narodu niemieckiego. Podczas wojny, próbował nawiązać sojusz z Japonią, określoną tutaj jako „królestwo Wschodu”.

Czy Nostradamus przewidział koronawirusa?

 „Pau, Werona, Vincennes, Saragossa

Z dalekich mieczy ziemia będzie mokra od krwi

Olbrzymia plaga dotrze do wielkiej skorupy

Bliskie zbawienie, ale lekarstwo jest daleko”

W poszukiwaniu przepowiedni francuza, internauci natrafili na zapis czterowiersza, który według interpretacji mógł być przepowiednią koronawirusa.  Zapis nawiązuje do miast w Europie Zachodniej i Południowej, które bardzo ucierpiały w wyniku pandemii.  Zapis ciągle jest interpretowany, jednak nie ma jeszcze pewności, że jasnowidz miał na myśli wydarzenia z 2020.

źródło zdjęć: pixabay.com

Komentarze

Komentarze