Przez 10 miesięcy po ŚMIERCI mąż… Miłość zza GROBU.

Po śmierci kogoś bliskiego targają nami różne trudne emocje.

Jest niedowierzanie, wyparcie, złość, smutek i żal. W końcu jednak po śmierci męża czy partnera, powinien przyjść moment pogodzenia się ze stratą. Ten proces może mieć różne oblicza.

 

Miłość zza grobu

Uczucie nie umiera z chwilą śmierci bliskiej osoby. W okresie żałoby  może być wręcz przeciwnie – uczucie wraca z wielką mocą. Tak też było w przypadku Holly, która straciła męża. Gerry miał zaledwie 30 lat i zachorował na guza mózgu.

Gdy odszedł, Holly nie mogła sobie poradzić ze smutkiem i całkiem wycofała się z życia.

 

Przez 10 miesięcy po śmierci mąż…

Jak się później okazało, także uczucie Gerry’ego było wielkie. Jego miłość objawiła się w przewidywaniu. Domyślał się, że kobieta – tak bardzo do niego przywiązana – nie będzie mogła sobie sama poradzić w tej nowej, trudnej sytuacji.

Zatem mężczyzna zaplanował wysyłkę dziesięciu listów do swojej żony. Lecz miała je otrzymać dopiero po jego śmierci.

 

PS Kocham Cię

Tak właśnie rozpoczyna się książka Cecelii Ahern pt. PS Kocham Cię. Po śmierci męża Holly otrzymała paczkę z 10 listami, które miała otwierać po jednym w danym miesiącu. W każdym z nich znajdowało się dla niej zadanie do wykonania i każdy z nich na końcu miał dopisek „PS Kocham Cię”.

 

ps kocham cię
fot. muza.com.pl

 

Małe kroki

Te listy i zadania pozwoliły Holly przetrwać okres żałoby i co miesiąc wykonywać krok do przodu. Były to  zarówno proste jak i bardziej wymagające sprawy. Od zakupu nocnej lampki (by nie obijała się o meble) po znalezienie pracy i pójście na bal. Aż do ostatniego zalecenia, by nie bała się nowej miłości.

 

Dla tych, co…

Książka PS Kocham Cię to – wbrew pozorom – całkiem wesoła powieść. Dodatkowo jest pełna humoru i ciepła. Warto ją przeczytać bez względu na to, czy przechodzi się żałobę, czy żyje w pełni szczęścia. Bo dobra książka, jest dobra bez względu na okoliczności.

 

 

Komentarze

Komentarze