Przez 12 dni jadła tylko banany ! Efekt był zaskakujący ! Spróbujesz tej diety ?

Amerykańska dietetyczka Yulia Tarbath przez 12 dni żywiła się tylko i wyłącznie bananami. Egzotyczny eksperyment przyniósł efekty, których w ogóle się nie spodziewała.

Obalenie mitu

Amerykanka chciała obalić pokutujący mit o jedzeniu maksymalnie trzech bananów dziennie. Na okres 12 dni swoją dietę oparła wyłącznie na bananach.

Kobieta na co dzień zajmuje się dietetyką i zdrowym odżywianiem. Poddała się temu egzotycznemu eksperymentowi bo chciała zobaczyć jak jej organizm przyjmie bananową dietę.

Co za efekt !

Po kilkunastu dniach Yulia zauważyła, że jej układ pokarmowy znacznie lepiej pracuje. Nie musiał on sobie radzić z innymi produktami. Uciążliwe wzdęcia i bóle brzucha ustąpiły. Kobieta zauważyła u siebie też większy spokój i wyciszenie. Stało się to za sprawą potasu, który jest obecny w bananach. Również pozytywne efekty widać było na skórze. Yulia zauważyła większe nawilżenie i gładkość. W tym czasie nie stosowała żadnych kremów i balsamów. Dietetyczka sporo też straciła na wadze.

Zdrowe dodatki

Yulia zaleca włączenie do diety bananowej również inne warzywa. Warto jeść sałatę, seler i inne zielone warzywa. Ta dieta jest monotonna i nie zawiera wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Dlatego nie należy jej zbyt długo stosować.

Bananowy weekend

Warto zacząć stosowanie bananowej diety od weekendu. Wybór tej diety w tygodniu może okazać się zbyt wielkim szokiem dla organizmu. Skutkiem ubocznym mogą być bóle głowy. Nie trzeba ograniczać kalorii i można zjadać nawet 20 bananów dziennie. Jeden posiłek złożony z bananów powinien mieć 400 kalorii. Posiłków może być pięć. Skusisz się na taką dietę ?

źródło: kobieta.wp.pl

zdjęcie: Yulia Tarbath/Facebook

Komentarze

Komentarze