Przywróć swojej skórze blask w KILKU prostych krokach

Na suchość skóry twarzy ma wpływ wiele czynników. Niewłaściwa pielęgnacja czy odwodnienie to tylko niektóre z nich. Dowiedz się co zrobić, aby Twoja skóra odzyskała utracony blask.

Niepokojące objawy

Naprawdę łatwo zdiagnozować przesuszoną skórę. Przede wszystkim daje ona poczucie dyskomfortu. Staje się matowa, napięta, szorstka, a nierzadko ma tendencję do pękania i łuszczenia się. Istnieje błędne przekonanie, że objawy te są zauważalne jedynie zimą. Nadmierna ekspozycja na słońce w takim samym stopniu szkodzi naszej skórze. Pamiętaj, że jeśli zauważysz u siebie podobne symptomy lub co gorsza poczujesz pieczenie i swędzenie – potrzebujesz natychmiastowego ratunku.

Czytaj też: Jakich witamin potrzebuje twoja skóra? Oto TOP 3!

Skóra odwodniona a przesuszona

Między jednym a drugim jest znacząca różnica. To właśnie od tej diagnozy zależy skuteczne przywrócenie skórze promiennego wyglądu. Jak więc rozpoznać odwodnioną skórę? To przede wszystkim uczucie ściągnięcia, swędzenia lub pieczenia. Zauważalne są także powiększone pory skóry. Nie jest ona elastyczna i marszczy się po naciągnięciu. Przesuszoną skórę charakteryzuje nieregularność jej powierzchni. Ponadto mogą na niej wystąpić zmiany egzematyczne, które pojawiają się na policzkach lub ramionach.

Jak sobie z tym radzić?

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do sukcesu. Należy przede wszystkim zadbać o dobór odpowiednich nawilżających i natłuszczających kosmetyków. Do codziennej pielęgnacji warto również włączyć naturalne oleje. Umożliwią one uzupełnienie lipidów, które mają za zadanie zabezpieczyć skórę przed dalszą utratą wilgoci.

Źródło: Poradnik Kobiety

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze