Psycholog ujawnił PRAWDZIWĄ PRZYCZYNĘ konfliktów między kobietami i mężczyznami!

Jaka jest podstawowa przyczyna, dla której kobiety i mężczyźni nie zawsze potrafią żyć ze sobą w zgodzie? Psycholog Aleksander Szachow twierdzi, że najczęstszym powodem konfliktów jest wzajemnie niezrozumienie – pisze Channel Five.

Oskarżają mężczyzn o kłamstwo

Szachow zwrócił uwagę na to, że kobiety często oskarżają mężczyzn o oszukiwanie ich. Wynika to z faktu, że kobiety same prowokują swoich partnerów do mówienia im kłamstw, ponieważ płeć piękna „nie lubi prawdy”.

„Kiedy kobieta pyta męża: „Czy jestem gruba?”, tak naprawdę wcale nie chce usłyszeć prawdy. Widzi doskonale, że nie wchodzi w swoje ulubione dżinsy. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że kobieta wie, że nie należy do najchudszych i myśli: „Jeśli teraz powiem jej prawdę, oberwę za to”. Więc mówi to, co kobieta chce usłyszeć. Kobieta uspokaja się i myśli, że tak jest, ale obie strony wiedzą, że to nieprawda” – podał przykład psycholog.

Czytaj też: Jak utrzymać ogień w związku po urodzeniu dziecka? Oto 3 niezawodne sposoby!

Odwieczna prawda

Aby zacząć lepiej rozumieć swoich mężczyzn, Szachow zaleca, aby kobiety nie wymagały od nich prawdy, ale raczej obserwowały ich zachowanie w każdej sytuacji.

„Mężczyźni od dawna są przyzwyczajeni i wiedzą, że muszą mówić kobietom tylko to, co one chcą usłyszeć, a nie prawdę” – podsumował.

Wcześniej psychologowie zdradzili sprawdzony sposób na poślubienie mężczyzny. Według nich, najstarszym i najbardziej sprawdzonym sposobem jest pokazanie mężczyźnie, że jesteśmy mu „potrzebne i niezastąpione”.

Źródło: Channel Five

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze