Renata Kaczoruk przyznaje się do problemów psychicznych. Modelka musiała się leczyć!

Renata Kaczoruk (36 l.) to modelka, osobowość telewizyjna i aktorka. Szerszą rozpoznawalność przyniósł jej związek z Kubą Wojewódzkim, z którym parę tworzyła w latach 2013-2018.

W wykształcenia Renata Kaczoruk jest psychologiem i teraz pomaga też innym, ale był w jej życiu okres, gdy sama musiała udać się do specjalisty.

 

https://www.instagram.com/renul_ka/

 

Modelka miała zaburzenia lękowe i stany depresyjne:

 

Jakiś poziom niepokoju, lęku towarzyszył mi od bardzo dawna i byłam do niego przyzwyczajona. Do tego, że budziłam się strasznie przestraszona, że goniły mnie koszmary, że pojawiały się epizody bezsenności. To była norma.

– przyznała w Dzień Dobry TVN.

 

W którymś momencie uświadomiła sobie, że sama nie poradzi sobie z tym problemem. Udała się więc do specjalisty:

 

Naprawdę poważnie potraktowałam temat, kiedy okazało się, że bardzo mocno utrudnia mi funkcjonowanie. Musiałam pójść do lekarza, bo najtrudniejsze w tym wszystkim jest poczucie bezradności i braku perspektywy i zależności od innych.

 

W swojej pracy Renata Kaczoruk przeprowadziła też badania, w których pytała kobiety, dlaczego nie chcą iść do psychologa czy psychiatry. Jak się okazuje najczęstszym powodem jest wstyd:

 

Okazało się, że większość z nich czuje wstyd, to nie jest coś, o czym chcą rozmawiać. To jest temat ukrywany. To jest temat, z którym żyją, nie chcąc wyciągać rękę po pomoc. Dlatego, bo czują się inne, samooskarżają się, jest w nich obecny krytyk wewnętrzny.

 

Swoim wyznaniem dotyczącym problemów psychicznych modelka chce przełamać tabu dotyczące tego tematu, a także pokazać, że sukces i popularność przed nimi nie chronią.

 

źródło: dziendobry.tvn.pl

Komentarze

Komentarze