Rewolucyjna terapia, KTÓRA NISZCZY KOMÓRKI RAKOWE? Dowiedz się więcej na jej temat

Rewolucyjna terapia, KTÓRA NISZCZY KOMÓRKI RAKOWE? Lekarze są zgodni: to działa! Mowa o terapii protonowej, która jest jedną z najnowocześniejszych metod leczenia nowotworów. Można ją stosować w przypadku niektórych nowotworów złośliwych. W trakcie terapii chory zostaje naświetlany promieniami protonowymi.

Nie tylko zaobserwowaliśmy doskonałe wyniki i minimalne efekty uboczne, które uzasadniają stosowanie terapii protonowej u pacjentów z neuroblastomą, ale także odpowiedzieliśmy na obawy związane z tą formą leczenia. Sugerowano, że skoro jest tak ukierunkowana, nowotwór może powrócić. Guzy najczęściej nie wracały, co sugeruje, że terapia protonowa jest skuteczna, mniej toksyczna i stanowi doskonały wybór dla naszych młodych pacjentów – powiedziała Christine Hill-Kayser z Penn Medicine.

Aktualne badania naukowców potwierdzają, że terapia protonowa to metoda nieinwazyjna, za pomocą której można leczyć dzieci chore np. na neuroblastomę.

Neuroblastoma (nerwiak zarodkowy współczulny) jest nowotworem współczulnego układu nerwowego. Stanowi ok. 5-7% wszystkich nowotworów dziecięcych. Chorują na nią przede wszystkim małe dzieci a średni wiek, w którym stawiane jest rozpoznanie, wynosi 2 lata.

Choroba ta dotyka 1 na 6 000 dzieci w wieku do 5 lat. 25% rozpoznań stwierdzane jest u dzieci poniżej 1 roku życia, a więc u niemowląt. W przypadku tej grupy pacjentów odnotowuje się najlepsze rokowania, a współczynnik wyleczalności wynosi prawie 90%.

Źródło: o2.pl, narzeczdzieci.pl

Zobacz też: Dbasz o linię, ale masz ochotę NA PIWO? Zobacz, które Z PIW SĄ SZCZEGÓLNIE KALORYCZNE!

Komentarze

Komentarze