Robert Janowski nie poznaje dawnych kolegów: „Co się z Wami stało? Gdzie Wy jesteście?”

Robert Janowski to wokalista, dziennikarz i prezenter. Przez 21 lat tj. w  latach 1997–2018 prowadził teleturniej „Jaka to melodia” w Telewizji Polskiej.

Obecnie Robert Janowski jest dziennikarzem Radia Pogoda, więc w dalszym ciągu obraca się w medialnym świecie. Od kilku dni na profilu Roberta i jego żony Moniki pojawiało się wiele postów dotyczących Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Widać było, że obydwoje są całym sercem za WOŚP.

 

Już w dniu samego Finału, Robert Janowski spodziewał się, że tak jak w latach wcześniejszych. Telewizja Polska zamieści relację z WOŚP. Jednak słowa jakie pojawiły się w niedzielnym wydaniu Wiadomości nie były miłe dla osób, które wpierają tę akcję:

 

Festiwal absurdów i hipokryzji. Próby łączenia idei, których nie da się połączyć. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierająca pieniądze na chore dzieci ramię w ramię z tzw. Strajkiem Kobiet, który te chore dzieci w łonie matki chce zabijać na każde żądanie.

 

Było to nawiązanie do faktu, że tuż przed finałem Orkiestry, ruch popierający aborcję czyli Strajk Kobiet wyraził swoje poparcie dla WOŚP. Jurek Owsiak to wsparcie przyjął, co wywołało wiele negatywnych komentarzy (czytaj tutaj).

Robert Janowski jednak całkiem pominął tę sprzeczność. Dziwił się za to, że jego dawni koledzy TVP nie poparli Orkiestry. Jak pisze, nie poznaje dawnych znajomych:

 

Znam większość koleżanek i kolegów z mojej dawnej pracy.
I nie mogę uwierzyć, że…Co się stało z Wami? Gdzie Wy jesteście? Jak tak można? – pyta Robert.

 

https://www.instagram.com/jan.owski/

 

Dalej Janowski dziwi się, że w TVP zabrakło informacji o WOŚP i uważa, że pracownicy Telewizji wybrali „dyktaturę” Prezesa:

 

Nic o Jurku, nic o jego Świątecznej Pomocy. Żadnego serca w klapie garnituru, na sukience, szaliku, dłoni. Jakby nie istniał! On, jego Orkiestra, jego pomoc. Dla NAS!Ci sami ludzie, z którymi kiedyś przeżywaliśmy każdą następną złotówkę w owsiakowej puszce.
Ci sami ludzie, z którymi grałem charytatywnie w różnych programach zbierając właśnie na pomoc Dzieciom z Jurkowej Orkiestry. Ci sami, którzy dzisiaj milczą.Nie zagrali z @fundacjawosp. Wybrali dyrygenturę Prezesa!

– grzmi Robert Janowski.

 

Jednak w swoim bardzo obszernym wpisie całkiem pominął kwestię Strajku Kobiet i jawnej sprzeczności celów Strajku i WOŚP.

 

Zobacz też: Wdowa smoleńska smoleńska dostaje wulgarne wiadomości. Jej reakcja jest szokująca!

 

Komentarze

Komentarze