Ruszyły Rekolekcje Wielkopostne. Czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Ruszyły Rekolekcje Wielkopostne. W katolicyzmie jest to kilkudniowy okres poświęcony duchowej odnowie poprzez post, modlitwę oraz jałmużnę. Czemu właściwie służą rekolekcje?

Rekolekcje mają przygotować wiernych do Świąt Wielkanocnych i odbywają się we wszystkich kościołach w Polsce. Zazwyczaj trwają cztery dni (zaczynają się od niedzieli) a ich termin ustala proboszcz danej parafii. To czas pełen zadumy i refleksji. Podczas mszy świętej wygłaszane jest rekolekcyjne kazanie a w konfesjonałach na wiernych czekają księża.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku Rekolekcje Wielkopostne „Męska Modlitwa” – Odc. 1 Adam – ks. M. Olszewski SCJ o. M. Legan OSPPE. Cykl zatytułowany „Męska Modlitwa” został poświęcony Rekolekcjom Wielkopostnym.

„Ten czas to droga, którą przejdziemy z mężczyznami starego testamentu… czas modlitwy, czas pytań… prowadzących do Zmartwychwstania. Rekolekcje głoszą ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE. zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek” – informują pomysłodawcy „Męskiej Modlitwy”.

Zapraszamy do oglądania:

Czytaj też: Cała Polska MODLI się za Zenka Martyniuka! Jego życie…

Źródło: YouTube, Super Express

Zdjęcie: Unsplash

Komentarze

Komentarze