SENSACJA! WHO wątpi w skuteczność szczepionki przeciwko…

Nie ma dowodów na to, że szczepionka BCG chroni przed zakażeniem koronawirusem – poinformowano w liście naukowym Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Co to jest szczepionka BCG?

BCG (Bacillus Calmette-Guérin) – jest to szczepionka przeciw gruźlicy opracowana we Francji przez Alberta Calmette’a i Camille’a Guérina i wprowadzona w 1921.

Czy może ona pomoc chorym na koronawirusa?

Wyjaśnia się, że obecnie na świecie prowadzone są dwa badania kliniczne w tej sprawie, a ich wyniki nie są jeszcze dostępne.

„Wobec braku dowodów, WHO nie zaleca szczepienia BCG w celu zapobiegania COVID-19. WHO nadal zaleca szczepienie noworodków BCG w krajach lub środowiskach o wysokiej zapadalności na gruźlicę” – powiedziała organizacja.

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

szczepionki
Pixabay

Lekarze zgodzili się, że szczepionka BCG ma niespecyficzny wpływ na układ odpornościowy. Jednak znaczenie kliniczne wpływu szczepionki na COVID-19 nie jest znane. WHO ostrzegła również, że jeśli kraje zaczną wykorzystywać dostępne zapasy szczepionki BCG, doprowadzi to do przyszłego wzrostu zapadalności i umieralności z powodu gruźlicy z powodu niedoboru leku dla noworodków.

Wcześniej grupa epidemiologów z University of Texas (USA) odkryła wpływ szczepienia BCG na prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem. Okazało się, że w ciągu 15 dni zachorowalność na COVID-19 wynosiła 38 na milion w krajach szczepionych przeciw gruźlicy, a w krajach bez szczepień wskaźnik ten wynosił 358 na milion. Wskaźnik umieralności również różnił się 10-krotnie.

Czytaj też: Bill Gates WIE COŚ o szczepionce przeciw COVID-19! Ujawnił SZOKUJĄCĄ informację!

Źródło: BBC

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze