Silnie POPARZYŁ ją letni DRINK! Wszystko dlatego, że dodała do niego…

Ten niepozorny drink okazał się być niebezpieczny dla pewnej Kanadyjki.

Kobiety postanowiły spędzić wspólnie babski wieczór. Amber Prepchuk z Edmonton z Kanady przygotowła w tym celu sprawdzone dotąd i z resztą popularne drinki.

 

Kobieta zaserwowała Margaritę, a więc drink na bazie tequili i limonki. Jak dotąd nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie to, że limonkę wyciskała własnoręcznie, a owoc ten wszedł w interakcję z silnym słońcem.

Co prawda kobieta opłukala wtedy ręce wodą, a nastepnie wyszła cieszyć się pogodą. Dopiero dwa dni później odczuła bolesne skutki, ponieważ obudziła się z przerażająco poparzonymi dłońmi.

 

Zjawisko, które wystąpiło na skórze to fatoitzaofotoderm- zapalenie skóry. Jest to reakcja chemiczna, która zachodzi w wyniku ekspozycji na słońce skóry wystawionej na działanie tzw. fotouczulaczy. Roślinne fotouczulacze to przede wszystkim cytrusy, pietruszka, seler, marchew, figi. Ich kontakt ze skórą może doprowadzić do poparzeń.

 

ZOBACZ TEŻ:ZAWŁADNĘŁO nim uzależnienie. Przegrał ŻONĘ w KARTY!

 

Lekarze przestrzegają, że na ostrym słońcu lepiej unikać spożywania cytrusów i produktów z naturalnymi owocowymi ekstraktami, które mają bezpośredni kontak ze skórą.

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

Komentarze

Komentarze