Dziecko i Figura

Ciąża

Skandal w Argentynie! Zgwałcona 11-latka zmuszona do URODZENIA DZIECKA!

ABORCJA

11-letnia, zgwałcona jakiś czas temu dziewczynka pochodząca z Argentyny została zmuszona do urodzenia dziecka! Jej rodzice od dłuższego czasu domagali się aborcji, jednak lekarze odwlekali zabieg. Ta sytuacja spotkała się z ogromnym poruszeniem europejskich mediów!

W Argentynie aborcja jest nielegalna (z nielicznymi wyjątkami). Zabieg przysługuje ofiarom gwałtu oraz w przypadku, gdy zdrowie matki jest zagrożone.

Argentyńscy aktywiści przyznają, że lekarze celowo odwlekali decyzję przeprowadzenia aborcji. Sąd zgodził się na to, by przeprowadzono zabieg, jednak lekarze z lokalnego szpitala odmówili rodzicom 11-latki powołując się na klauzulę sumienia!

11-latka urodziła przez cesarskie cięcie. W momencie w którym lekarze mieli przeprowadzić zabieg aborcji, dziewczynka była w 23 tygodniu ciąży. Lekarze, którzy zajęli się hospitalizacją dziecka tłumaczyli, że jest już zbyt późno na aborcję. Nie wiadomo noworodek 11-latki przeżyje.

11-letnia dziewczynka została zgwałcona przez 65-letniego partnera swojej babci. Trafiła pod jej opiekę, ponieważ partner matki wykorzystywał seksualnie siostry dziewczynki.

Źródło: o2, CNN

Źródło zdjęcia: pixabay

Zobacz też: WAŻNE! Oto 9 zdań, których nigdy nie mów swojemu dziecku, bo skrzywdzisz go do końca życia!
  
Wyżej