Czy słyszałaś już o zaletach OLEJU Z OGÓRECZNIKA? Nie? Koniecznie przeczytaj kilka interesujących informacji na temat tego, w jaki sposób ten EKSTRAKT ZIOŁOWY może pomóc Twojemu zdrowiu!

Co to za olej?

Olej z ogórecznika jest bogatym źródłem kwasu gamma-linolenowego (GLA), kwasu tłuszczowego omega-6. GLA ma szereg korzyści zdrowotnych dla kobiet i mężczyzn, w tym funkcji serca, wyglądu skóry i wzroku. Jednak dzięki swojemu działaniu jako regulatora hormonalnego olej ten przynosi korzyści zwłaszcza dla kobiet, w sytuacjach takich jak PMS i menopauza.

Korzyści z oleju z ogórecznika

  1. Równowaga hormonalna

Zmienny poziom hormonów przejawia się na kilka różnych sposobów i może poważnie zakłócać codzienne życie kobiet. Wiele z objawów zwykle związanych z PMS i menopauzą, takich jak wahania nastroju, tkliwość piersi i zmiany skórne, wywoływane są właśnie przez te zaburzenia równowagi hormonalnej.

Badania pokazują, że GLA pomaga w równoważeniu poziomów hormonów poprzez regulację produkcji prostaglandyn, które  są zaangażowane w procesy zapalne organizmu, takie jak obrzęk, sztywność i ból. Więc jeśli walczysz o kontrolowanie objawów PMS lub menopauzy, olejek będzie korzystny.

  1. Zdrowie serca

Nienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne dla zdrowia serca. Chociaż kobiety statystycznie mniej zagrożone są na choroby serca w porównaniu z mężczyznami, nie są od nich całkowicie wolne. Czy wiesz, że wciąż jest około 40 000 kobiet rocznie, które mają atak serca?

Regularne spożywanie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych może wspomóc zdrowie serca i poprawić krążenie krwi u kobiet i mężczyzn. Uważa się, że przeciwzapalne korzyści GLA pomagają zmniejszyć ryzyko chorób serca, szczególnie w połączeniu z suplementem z omega-3, a także mogą pomóc w zapobieganiu odkładania się złogów tłuszczu wzdłuż ścian tętnic.

  1. Utrata wagi

Utrata masy ciała jest celem wielu osób, ponieważ zapobiega mnóstwu powikłań zdrowotnych spowodowanych otyłością. Trudność w uzyskaniu tej idealnej wagi wynika przede wszystkim z nadmiernie regulowanych hormonów apetytu.

Badanie opublikowane dekadę temu w Journal of Nutrition wykazało,  że suplementacja GLA może pomóc zredukować  po dietowy efekt jojo. Chociaż nie jest jasne, dlaczego tak się dzieje, uważa się, że poprawa równowagi hormonalnej pomaga regulować nasze hormony apetytu, utrzymując poziom głodu w ryzach.

  1. Skóra

Regulacja poziomu prostaglandyn może pomóc w zapobieganiu stanom zapalnym skóry i regulowaniu poziomu wilgoci w skórze. Jedno z badań wykazało, że codzienna suplementacja olejem w okresie dwunastu tygodni znacznie zmniejszyła zaczerwienienie skóry (średnio o 40%) w porównaniu z placebo. Stwierdzono także mniejszą szorstkość i łuszczenie się skóry.

  1. Stawy

W kilku badaniach oceniano potencjalne korzyści stosowania oleju z kwiatów ogórecznika w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. W jednym z badań kontrolowanych placebo stwierdzono, że dzienna suplementacja 2800 mg oleju w ciągu sześciu miesięcy zmniejszyła kruchość stawów i sztywność poranną odpowiednio o 54 i 67% w porównaniu z placebo.

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze